Dlaczego zakochani nie powinni zbyt długo zwlekać ze ślubem? cz. 1

Poznaj kilka kluczowych argumentów za legalizacją związku w młodym wieku!

wedding-in-may-f2e5e275cc3462b0ec63ceaec6580781_105e1952.jpg

Nie ma co ukrywać - w obecnych czasach zakochane pary dłużej niż za czasów naszych rodziców czy dziadków zwlekają z decyzją o zawarciu związku małżeńskiego.

Taki obrót spraw ma co prawda kilka powodów występowania, takich jak: dewaluacja znaczenia małżeństwa w społeczeństwie, czy medialne kampanie promujące wiele innych wzorców niż "standardowy model rodziny".

Do tego dochodzą np. nieudane małżeństwa w rodzinie lub w gronie znajomych, które skutecznie zniechęcają zakochanych do podjęcia ostatecznej decyzji o ślubie, a także kwestie finansowe - w dzisiejszych czasach trudno nawet o umowę o pracę, nie mówiąc już o planowaniu założenia rodziny, posiadania dzieci i wspólnej przyszłości. 

Jednak pozostawiając te negatywne wizje na boku, dziś przyglądamy się plusom dla relacji dwojga zakochanych ludzi, które wynikają z wczesnego zawarcia związku małżeńskiego. Oto kilka kluczowych:

PIENIĄDZE NIE SĄ TAK ISTOTNE

W młodym wieku o wiele częściej kierujemy się uczuciami i prawdziwą chęcią budowania wspólnej przyszłości niż zwracamy uwagę na pragmatyzm danej sytuacji. Jak wynika z wywiadów przeprowadzanych z osobami, które pierwszą, poważną relację zawartą w młodym wieku maj już za sobą i znajdują się w kolejnym lub kolejnych związkach, w relacjach w późniejszym wieku, a zwłaszcza, gdy w grę wchodzi małżeństwo, osoby te o wiele częściej zwracają uwagę na zarobki przyszłego współmałżonka i na stadium jego zaradności życiowej. Ma to obecnie miejsce w wieku, w którym nasi rodzice lub dziadkowie mieli już dawniej rodziny i co najmniej jedno. Co więcej, osoby te podchodzą nieraz do relacji bardziej "konsumencko", szukając partnera spełniającego ich oczekiwania w każdej możliwej dziedzinie. Czy to może być powodem częstszego rozpadu małżeństw niż dawniej? To pytanie pozostaje otwarte. 


Razem dorastacie 

Gdy bierzesz ślub jako osoba młoda i Twój mąż również jest młody, siłą rzeczy razem dojrzewacie, wchodzicie w dorosłość, poznajecie życie i tym samym - bardziej zżywacie się ze sobą. Jak wynika z rozmów z osobami, które są razem od młodości - według nich takie małżeństwa trudniej rozbić, małżonkom trudniej jest od siebie odejść, gdyż druga połówka stanowi nieodłączny element życia od bardzo wielu lat. 


Zobacz też:

zdjęcie: iStock


Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 16.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
jeśli oboje są niedojrzali, to raczej przewiduję kłopoty, a nie wspólne radosne dojrzewanie. przynajmniej jedno z nich musi mieć jakąś solidną bazę psychiczną i mentalną. złe rady młodym dajecie- przejadą się na Waszych pomysłach.
Dodano: 2017-06-20 14:11:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Najpierw to trzeba się dobrze poznać, zanim podejmie się decyzje zyciowa!
Stąd tyle rozwodów, śluby po roku znajomości!
Bzdury , bzdury i jeszcze raz BZDURY!
Dodano: 2017-06-17 11:25:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×