Dlaczego związek na odległość to zły pomysł?

Zanim zdecydujesz się na utrzymywanie relacji na odległość, poznaj największe wady takiego układu!

zwiazek.jpg

W dzisiejszych czasach bardzo często decydujemy się na związek na odległość. Zależy nam na kolejnych awansach, które często wiążą się z wyjazdami, również zagranicznymi. Jeżeli relacja na odległość wynika z przymusowej sytuacji, warto przecierpieć rozłąkę. Jednak jeśli decyzja zależy od Ciebie, zanim ją podejmiesz, weź pod uwagę wszystkie minusy takiego układu.

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że związek nie opiera się jedynie na miłości, ale również na wspólnym przeżywaniu codziennych spraw. Oczywiście, dzięki nowoczesnej technice, wszystko możecie sobie opowiedzieć, jednak to nie to samo, co szczera rozmowa w cztery oczy. Czasami może Ci się wydawać, że odpoczynek od siebie dobrze Wam zrobi, jednak zbyt długa rozłąka sprawia, że coraz mniej zależy Ci na partnerze! Stopniowo staje się on coraz mniej zaangażowany w Twoje sprawy. Po jakimś czasie wolisz porozmawiać z przyjaciółką, której zwierzasz się na bieżąco.

W tym wszystkim ważne są również Twoje potrzeby. Nie ma się co oszukiwać- każda z nas potrzebuje także fizycznej bliskości. Na co dzień jest także dużo spraw, z którymi możesz nie poradzić sobie sama, zwłaszcza jeśli przyzwyczaiłaś się do jego obecności. Przez cały ten czas będziesz również narażona na pokusy. Mimo że kochasz partnera i wiesz, że jesteś wobec niego lojalna, nie możesz przewidzieć wszystkich swoich emocji. Będąc w związku na odległość, żyjesz w swego rodzaju zawieszeniu. Codzienne decyzje musisz podejmować sama, wszystkie wieczory spędzasz jak singielka, a jednak cały czas na kogoś czekasz. Wbrew pozorom ciągłe uczucie tęsknoty jest stresujące i negatywnie wpływa na Twoje samopoczucie.

Jeśli chcecie uniknąć powyższych pułapek, przynajmniej raz na jakiś czas powinniście się spotkać. To generuje kolejny problem, czyli brak czasu na cokolwiek innego. W związku na odległość bardzo łatwo zapomnieć o swoich pasjach i potrzebach... a przecież miłość powinna dawać Ci mnóstwo siły i energii do podejmowania nowych wyzwań! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 15.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×