Do czego jest w stanie posunąć się osoba, która nie lubi niektórych potraw?

Sprawdź, czy ty też to robisz!

picky person.jpg

Znasz na pewno to uczucie. To może być zapach smażonego szpinaku, groszek, brukselka, zupa szczawiowa albo wątróbka. Z pewnością jedna z nich spędzała Ci sen z powiek i pozwalała toczyć wielogodzinne bitwy z rodzicami o niejedzenie albo unikanie przynajmniej wybranej części posiłku.


Okazuje się, że wielu z nas do dziś nie przełamało swoich uprzedzeń odnośnie jedzenia i niektórych przysmaków.

Mnie na przykład mdliło na sam widok, zapach bądź napis: “wątróbka”. Potrafiłam oddawać za darmo karteczki do szkolnej stołówki, byleby tylko móc uniknać bliższego kontaktu z tym wynaturzeniem. Do czego jednak są w stanie posunąć się osoby (nawet te dorosłe), byleby tylko uniknąć bliższego spotkania ze znienawidzoną potrawą?


Potrafią wykryć składnik, którego nie trawią, nawet jeśli jest ukryty pod potrawą. Jedna z moich znajomych potrafi na metr wyczuć zapach cebuli. Znajdzie ją w każdym daniu, nawet w najgrubszym mielonym kotlecie i najmocniej wypełnionej sałatce.

Zobacz też: Co Twój ulubiony zapach mówi o Twojej osobowości? 


Oddzielają składniki od siebie, byleby tylko ten, którego nie lubią, nie miał szans dotknąć reszty. Cóż, to już się nazywa alergia.


Nigdy nie zamawiają niczego, co nie ma w karcie opisanych składników. Lepsza jest bezpieczniejsza opcja niż zmarnowanie sobie kolacji niechcianym gościem na talerzu.


Potrafią też unikać restauracji, w której kiedyś natknęli się na swojego jedzeniowego wroga, pomimo iż uprzedzali obsługę “że są na niego uczulone”. Dokładnie tak, jak Carrie podczas kolacji z Bigiem.


Wyjmują niechciane składniki - co do jednego - z dania. Dopóki wszystkie nie znikną, osoba potrafi nawet nie rozpocząć posiłku. Najgorzej, gdy jest to np… groszek. Wtedy grzebania nie ma końca.


Głównie żywią się tymi samymi, sprawdzonymi posiłkami. Szczególnie, gdy wszystkie miejsca niedaleko serwują ich najgorszy koszmar.

Przeczytaj też: Oszczędny czy skąpy? 


Są w stanie nawet pokłócić się z osobą, która jedynie namawia je do spróbowania wybranego posiłku. Wszyscy próbowali, nikomu się nie udało.


Źródło: Buzzfeed.com

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Wtorek 28.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×