Doceń swoje towarzystwo!

Seans w kinie w pojedynkę, samotny spacer, kawa... Tacy wbrew pozorom niewidzialni ludzie bardziej przykuwają uwagę otoczenia. Czy spędzanie czasu w samotności może być przyjemne?

Doceń swoje towarzystwo!

Doceń swoje towarzystwo!Ostatnio byłam ze znajomym w kinie. Usiadła koło nas młoda, ładna dziewczyna z kubełkiem popcornu. " Zaraz pewnie przyjdzie jej facet"- pomyślałam. Nie przyszedł. Obok niej usiadła jakaś obca jej grupka znajomych. Po obejrzeniu seansu, mój kumpel mówi: "Widziałaś? ta laska obok była sama". No była, no i co z tego?!

Kliknij i przekonaj się, że przeprowadzka to nic strasznego!

Czytałam, że człowiek przestaje być rasistą wtedy, kiedy np. jadąc w tramwaju w ogóle nie zauważa, że inny pasażer ma odmienny kolor skóry. Ciekawe stwierdzenie, bo faktem jest, że żebym nie wiem jak bardzo zapewniała was o mojej kompletnej tolerancji, to chcąc nie chcąc, nawet jeśli trwa to ułamek sekundy, to zwrócę uwagę na stojącego obok mnie np. w autobusie obcokrajowca.

Wydaje mi się, że podobnie jest z ludźmi, którzy siedzą samotnie w publicznych miejscach. Niby nie zwracamy na nich uwagi, niby to nic dziwnego, a jednak zauważamy fakt, że siedzą samotnie. Czasem, dopowiadamy sobie nawet historyjki do tego typu sytuacji : "A, pewnie czeka na kogoś", "Pewnie pociąg jej uciekł", "Pewnie, pewnie, pewnie....". Pewnie co?!

Owszem, teraz siedzenie samotnie z laptopem w małych kafejkach jest nawet modne, ale to już jest temat na inny artykuł. W tym, chodzi mi o ludzi, którzy np. samotnie piją kawę i patrzą w okno, nie śpiesząc się przy tym. Chodzą sami na koncerty, do teatru, kina, parku. Pomyślałyście pewnie: "Jakie to przykre...". A może takim ludziom jest z tym dobrze? Może nie potrzebują tłumu piszczących przyjaciółek wokoło, żeby dobrze się bawić?

Kliknij i przeczytaj rady dla świeżo upieczonej singielki!

Nie wiem jak wy, ale ja czuję czasem nawet dla nich podziw. Myślę, że niewiele z nas zdecydowałoby się spędzić gdzieś, niby w tłumie, ale jednak samotnie wieczór. Co więcej, nie sztuką jest iść i po prostu to zrobić, ale sztuką jest czuć się z tym dobrze i nie być skrępowanym wzrokiem innych.

Doceń swoje towarzystwo!

Doceń swoje towarzystwo!Kiedyś spędziłam samotnie miesiąc za granicą w małej, nadmorskiej miejscowości. Przez pierwsze kilka dni, myślałam, że zwariuję. Nikogo nie znałam i przykro było mi patrzeć na grupki znajomych siedzących wieczorami na plaży. Samotne posiłki, spacery i sprzyjające temu głupie myśli po pracy. Jednak, po kilku dniach, zaczęłam się do tego przyzwyczajać i stwierdziłam, że wcale nie jest to takie złe! Nauczyłam dobrze się bawić w swoim towarzystwie i wiele bym dała, żeby móc tam teraz wrócić - chociaż na tydzień.  Co więcej, wbrew pozorom, podczas samotnych wycieczek poznałam więcej osób niż przez ostatni rok! Kiedy jesteś sama, ludzie chętniej do ciebie zagadują, uśmiechają się, są bardziej życzliwi. Zaczynasz zwracać uwagę i doceniać rzeczy, które wcześniej w ogóle cię nie interesowały! 

Dlatego, jeżeli czasem macie ochotę gdzieś wyjść, a wszyscy znajomi zawodzą, może warto, zamiast spędzać kolejny wieczór przed telewizorem, wybrać się gdzieś w samotności?

Tekst: Joanna Szczepan

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Joanna Szczepan , Wtorek 15.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
damianultras
Bardzo ciepło napisany tekst. Kobiety umieją tak pięknie pisać o życiu.
Dodano: 2013-01-16 04:59:47 Zgłoś nadużycie
Lighter
ja bardzo lubię przebywac w swoim towarzystwie osttanio nawet bardzo często
Dodano: 2013-01-15 14:50:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×