Drogie wesele oznacza szybki rozwód?

Naukowcy postanowili zbadać, czy istnieje zależność między tym jak drogie wesele wyprawia młoda para, a tym czy ich związek przetrwa, czy też dojdzie do rozwodu.

Drogie wesele oznacza szybki rozwód?

Drogie wesele oznacza szybki rozwód?

Naukowcy z Uniwersytetu Emory w USA postanowili przeprowadzić badania i dowiedzieć się, czy istnieje zależność miedzy ceną pierścionka zaręczynowego i całej ślubnej ceremonii, a długością trwania małżeństwa. Przebadali oni sytuację aż 3 tysięcy małżeństw, porównując wysokość wydatków ślubnych z trwałością zawartego małżeństwa.

Wyniki pokazały, że suma jaką wyda się na ślub może mieć bardzo duży wpływ na to jak długo potrwa związek młodej pary. Osoby, które na całą ceremonię wydały więcej niż 22 tysiące dolarów (66 tys. zł), 3,5 raza częściej rozwodziły się po niedługim czasie, niż te pary, które postanowiły wydać znacznie mniejsze kwoty.

Jak tłumaczą tę zależność naukowcy? Otóż przypuszczają oni, że stres, który łączy się ściśle z przygotowaniami hucznego wesela oraz wszystkie koszty z nim związane, najczęściej mocno odbijają się na relacji miedzy przyszłymi małżonkami. Młodzi zajęci całym okołoślubnym zamieszaniem nie mają czasu dla siebie, a ich uwaga zostaje odciągnięta od tego co najważniejsze, czyli od relacji jaka między nimi jest. To wszystko sprawia, że oddalają się od siebie, czasem na tyle, by podjąć decyzję o rozwodzie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności eksperci twierdzą, że skromne, niedrogie wesele może okazać się znacznie korzystniejsze dla przyszłego małżeństwa.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.comDodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 24.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Zawsze Mówię skromniusie wesela są the best;)))))!!!!.
Dodano: 2014-10-24 19:29:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×