Dzień Dziecka - święto całej rodziny

Dzieciaki wymyślają prezenty, a my - rodzice trzymamy się za portfel. Wybór w sklepach jest nieograniczony, a dziecko chce wszystko, zwłaszcza atrakcje z telewizyjnych reklam; zdalnie sterowany samolot, samochód, "inteligentną" lalkę…

Dzień Dziecka - święto całej rodziny

Nieważne są koszty – myślisz - jakoś sobie poradzimy, ważne, żeby nasze dziecko było zadowolone. Ale czy na pewno o to chodzi? Czy może to ty chcesz poczuć się dobrze, że spełniłaś rodzicielski obowiązek, a droga zabawka, to dobry sposób na uciszenie wyrzutów rodzicielskiego sumienia?

Dzień Dziecka to szczególny dzień. Nie tylko dla twojego syna czy córki, ale również ważny dla ciebie. Jest doskonałym testem twojego rodzicielstwa: znajomości własnego dziecka, jego marzeń i zainteresowań, a także twojego samopoczucia w roli rodzica. Chcesz być dobrą mamą, ale… największą wagę przywiązujesz do prezentu, bo wydaje ci się, że to właśnie on jest najważniejszy dla twojego syna czy córki. To właśnie ta super zabawka ma upamiętnić jego święto.

Może zaprosisz znajomych ze swoimi pociechami, żeby wspólnie ten dzień spędzić przy ogródkowym grillu. Chwila rozpakowywania prezentów, której towarzyszy podniecenie będzie kulminacyjnym momentem tego dnia. Z masy papieru i kartonów wyłonią się wymarzone  zabawki. Dziecko z uśmiechem na twarzy, przybiegnie do ciebie z prośbą, żebyś pomogła uruchomić zdalnie sterowany samochód , włożyła baterie do lalki mówiącej: "mamo", albo pokazała jak sterować latającym samolotem.

Ty oczywiście zrobisz to w pośpiechu, czasami bez przeczytania instrukcji, więc ta generalna próba uniwersalności ofiarowanej zabawki może się nie udać. Rzucisz krótkie: "Później synku", albo: "Idź do taty" i dalej zajmiesz się rozmową z mężem lub zaproszonymi gośćmi. Uważasz, że prezent załatwił sprawę. Dziecko miało być zadowolone i jest, tylko… dlaczego nowa zabawka tak krótko je cieszy?

To nie drogi prezent jest tym, czego oczekuje dziecko w dniu swojego święta. Nawet najbardziej upragniona zabawka za kilka dni się znudzi. Prezent często nie do końca jest przez ciebie przemyślany, bo kierowałaś się pragnieniem malca, a nie matczynym rozsądkiem.


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 01.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
nana27
Dzień Dziecka- urodziłam się tego dnia !!!!
Dodano: 2011-06-14 20:26:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×