Fascynacja wieloma mężczyznami

Jesteśmy małżeństwem od 8 lat. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu zaczęłam się interesować innymi mężczyznami. Kocham swojego męża. Co jest więc ze mną nie tak?

Fascynacja wieloma mężczyznami

Fascynacja wieloma mężczyznamiWitam, martwi Panią, że zwraca Pani uwagę na innych mężczyzn. W początkowej fazie związku, kiedy jesteśmy bardzo zakochani, nie widzimy świata poza tą jedną, jedyną osobą jaką jest partner. Po pewnym czasie jednak, mimo dużej miłości i zaangażowania, stan zakochania mija i jesteśmy w stanie docenić także fizyczność innych osób. Nie ma w tym nic dziwnego, że z wyglądu podoba nam się ktoś inny niż ukochany mężczyzna. Proszę pamiętać, że zwrócenie uwagi na atrakcyjną osobę jest czymś zupełnie innym niż dopuszczenie się zdrady.


Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

Codziennie spotykamy na swojej drodze różnych ludzi. Część z nich może podobać się nam, możemy uznawać ich za atrakcyjnych albo seksownych. Niekiedy wygląd innej osoby, nawet całkowicie obcej, może budzić pożądanie. Odczuwanie podniecenia nie jest niczym złym. Istotny jest sposób radzenia sobie z nim.


Kliknij i dowiedz się, jak wyleczyć złamane serce!

Będąc w związku, możemy zauważać innych i nie ma w tym nic niezwykłego. Niebezpieczne może być wystawianie się na dodatkową pokusę i pozwolenie sobie na flirt. Jeśli pożądanie budzi osoba, z którą nie jesteśmy w stanie uniknąć kontaktu, pamięć o swoim partnerze i o konsekwencjach podjęcia dalszych kroków może ułatwiać zachowanie dystansu.     

Kliknij i dowiedz się, jak zatrzymać szczęście na dłużej!


Napotkanie na swojej drodze atrakcyjnej osoby nie jest wystarczającym powodem, by zdradzić ukochanego człowieka. To nie fizyczność kogoś innego sprawia, że ludzie dopuszczają się zdrady, a jakość związku w jakim są. Czym szczęśliwsi jesteśmy w swojej relacji, tym mniejszą uwagę poświęcamy innym. Zadbanie o swój związek, o pożądanie i namiętność w nim jest najlepszym zabezpieczeniem integralności związku.


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 15.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-15)
Ocena:

Zobacz również

×