Gotowy na małżeństwo?

Niektóre związki ciągną się latami i chociaż Twój partner uważa Cię za miłość swojego życia, nie chce brać ślubu. Prawie połowa mężczyzn unika zaangażowania, twierdząc, że nie są stworzeni do małżeństwa. Dowiedz się, czy Twój partner również ma problemy z przejściem do kolejnego etapu i jak możesz sobie z tym poradzić.

Gotowy na małżeństwo?

Gotowy na małżeństwo?

Klasyczna męska wymówka: "Nie jestem stworzony do małżeństwa", to nic innego jak próba uniknięcia zaobrączkowania. Mężczyźni bardziej niż kobiety boją się zaangażowania w związku i konsekwencji z tym związanych. Przyczynami nie są jedynie uwielbienie dla kawalerskiego stanu, ale wiele innych znacznie poważniejszych czynników.

Jeśli Twój partner mówi Ci, że nie jest gotowy na ślub, to znak, że powinnaś z nim przeprowadzić poważną rozmowę. Jeżeli Ty nie wyobrażasz sobie życia z mężczyzną bez związku małżeńskiego, a jemu nie zależy na ustatkowaniu, musisz podjąć radykalną decyzję. Dowiedz się, czy niechęć związana z zaangażowaniem nie jest spowodowana wydarzeniami z przeszłości. Być może jego rodzice są po rozwodzie, lub ktoś w najbliższej rodzinie przeżył bolesne rozstanie i teraz Twój ukochany obawia się, że może mu się przytrafić to samo.

Duży wpływ na nasze decyzje ma otoczenie, jeżeli większość przyjaciół Twojego partnera to single, lub funkcjonują w niesformalizowanych związkach, on nie będzie chciał wychodzić przed szereg. Uświadom swojego ukochanego, że zależy Ci na tym, by w bliżej nieokreślonej przyszłości wyruszyć w stronę ołtarza i, że to właśnie jego widzisz w roli pana młodego. Jeżeli on mimo Twojego wyznania dalej będzie się kurczowo trzymał swojego kawalerskiego stanu, to chyba czas, by wycofać się z takiej relacji.Dodał(a): Martyna Matysiak , Czwartek 09.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
rebecaM
tutaj czytałam także fajne porady http://kobieco.pl/milosc/gotowy-malzenstwo/
Dodano: 2014-08-27 16:08:30 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×