Czy podobają nam się inne kobiety? Oto zaskakujące wyniki badań

Najnowsze badania dowodzą, że kobiety w 100 % heteroseksualne nie istnieją! Skąd takie wnioski? Zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

lesbijjjki.jpg

Wydaje się, że żyjemy w świecie, w którym większość populacji stanowią osoby heteroseksualne. Nic bardziej mylnego! Naukowcy z Cardiff University w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania, które doprowadziły ich do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że kobiety czerpią taką samą przyjemność z patrzenia na inną kobietę, jak i na mężczyznę. Oznacza to, że są bardziej otwarte na nowe doznania.


W eksperymencie wzięło udział kilkadziesiąt osób obu płci, którym pokazano zdjęcia nagich kobiet i mężczyzn. Zdjęcia można było podziwiać jedynie przez ułamek sekundy, następnie na obrazie pojawiała się kropka. Uczestnicy badania musieli odpowiedzieć, po jakim czasie zauważyli kropkę na ekranie. Im szybciej zwracali uwagę na zmianę, tym większą uwagę poświęcali wizerunkom nagich osób. Po wykonaniu testu, Panie zostały zapytane o to, które zdjęcia wolą oglądać. Mimo, że większość twierdziła, że jest zainteresowana zdjęciami mężczyzn, ich zdolność do koncentracji na obu obrazach świadczy o dużej elastyczności seksualnej. Podobne badania zostały przeprowadzone rok temu, przez naukowców z University of Essex w Wielkiej Brytanii. Wykazały one, że kobiety dzielą się głównie na biseksualne lub homoseksualne. Bardzo często nie zdają sobie nawet z tego sprawy.

Dlaczego tak się dzieje? Główny powód to większe eksponowanie seksualności kobiet niż mężczyzn. Z wizerunkiem nagiej kobiety mamy bardzo często do czynienia, przez co stał się dla nas naturalną sprawą. Biseksualne kobiety są zazwyczaj przedstawiane w pozytywnym świetle. Bardzo często przyglądamy się innym kobietom także po to, by porównać ich wygląd do naszego. 

Zdarza Ci się zwracać uwagę na to, jak wyglądają inne kobiety?

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 17.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×