Idealne małżeństwa na facebook'u - czemu jest ich tak dużo?

Na naszych tablicach bardzo często pojawiają się statusy i zdjęcia małżeństw, które pokazują swoje nieustające i niemalejące szczęście. Dlaczego tak się dzieje?

status związku na fb.jpg

Idealne małżeństwa na facebook'u - czemu jest ich tak dużo?

Z pewnością każdy z nas ma znajomych, którzy lubią dzielić się na facebook'u swoim związkiem. Jednak obraz jaki można wywnioskować na podstawie zamieszczanych informacji można określi tylko w jeden sposób: idealne udane małżeństwo. A przecież wszyscy doskonale wiedzą, że życie wcale nie jest takie kolorowe.

Aż 60 procent obecnych użytkowników portalu społecznościowego ma w swoich danych umieszczoną informację na temat "statusu związku". Do wybrania jest kilka opcji i można je dobrze dostosować do sytuacji sercowej, w jakiej aktualnie dana osoba się znajduje.

Co więcej, często niekoniecznie z zachwytem, stajemy się obserwatorami idealnego życia małżonków, którzy dzielą się swoimi wspólnymi, zawsze wspaniałymi, chwilami swojego związku. I mimo tego, że wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że życie we dwoje nie jest nieustającą sielanką, patrząc na "raporty" na facebook'u można zobaczyć zupełnie inny obraz. Dlaczego tak się dzieje?

status związku na fb2.jpg

Status związku na FB ustawia aż 60 procent użytkowników

- Nasz partner jest w pewnym sensie naszym odbiciem, więc każda chwila słabości czy też konflikt, źle wpływają na to jaki wizerunek kreujemy na portalach społecznościowych. - mówi psycholog Sherry Turkle.

To tłumaczyło by fakt, że na portalach społecznościowych ciężko dopatrzeć się śladów mówiących a rodzinnych sprzeczkach, przykrościach, czy małżeńskich "cichych dniach", które, nota bene, są nieuniknioną częścią każdej relacji.

Zobacz też: ZABAWNE, ALE... PRAWDZIWE? OTO PRZYKŁAD JAK FB WPŁYWA NA ZWIĄZEK 

- Dużo łatwiej jest nam narzekać na zwierzę, pracę czy nawet dzieci – są to sprawy nie do końca zależne od nas. Wszystkie wynikają z tego, co przyniosło nam życie. Ale, gdy narzekamy na nasze małżeństwo, granica staje się dużo cieńsza - mówi Turkle.

To zapewne jest jednym z głównych powodów tego, że facebook'a oraz inne portale społecznościowe zalewa fala "idealnych małżeństw". To jednak może nie wpływać dobrze na nasze społeczeństwo. Osoby, które śledzą bacznie facebook'a i z niego czerpią jakąś wiedzę o świecie i swoich znajomych, nieświadomie mogą tworzyć sobie nieprawdziwy obraz relacji jaka powinna panować miedzy dwojgiem ludzi.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 02.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×