Jacy mężczyźni cieszą się największym powodzeniem u kobiet?

Zobaczcie, co na ten temat sądzą naukowcy.

mezczyzna-altruista.jpgJaki powinien być idealny facet? Taki, z którym nie tylko będzie nam się miło rozmawiało i spędzało wolne chwile, lecz także - żyło? Który będzie z nami na dobre i na złe? Zapewne każda z Was ma swój ideał faceta, ale naukowcy postanowili sprawdzić, jakie cechy mężczyzn decydują o tym, że cieszą się oni największym powodzeniem i jakie zachowania facetów mają największe znaczenie w tworzeniu długotrwałych związków. To już nie zwykłe domysły i pomysły kreatywnych redaktorek pism czy portali kobiecych, a pewna wiedza, oparta na badaniach naukowych, opublikowana w magazynie "Evolutionary Psychology". 

 Zobacz także: Kobiety są bardziej skłonne do tego, by zdradzać?

Doświadczenie, które było podstawą do wyciągnięcia późniejszych wniosków, przeprowadzono na 202 kobietach, które miały za zadanie odpowiadać na zadawane przez badaczy pytania. W międzyczasie panie musiały oglądać zdjęcia z wizerunkami mężczyzn. 

Wyniki wykazały, że największym powodzeniem kobiet cieszyli się mężczyźni, którzy byli wizualnie najbardziej atrakcyjni. Z tymi mężczyznami jednak dane panie nie wiązały nadziei na długotrwały związek, a liczyły jedynie na przelotną znajomość. Przy wyborze partnera na stałe panie kierowały się bardziej takimi cechami mężczyzn jak np. altruizm, czyli zdolność do poświęceń  pomagania innym. Okazało się także, że duże znaczenie dla kobiet ma poczucie humoru u mężczyzn. 

Skonfrontujcie te informacje ze swoimi doświadczeniami, być może okaże się, że odkrycie naukowców może wcale nie jest takie dalekie od prawdy? 

Zobacz także: 7 rzeczy, które kochają kobiety, a mężczyźni - nienawidzą!

Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 13.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×