Jak 4 minuty mogą zbliżyć do siebie dwoje ludzi?

Nie od dzisiaj przeprowadza się badania, które mają za zadanie ukazać, jak duży wpływ na nasze zachowanie ma kontakt wzrokowy. Zobaczcie niezwykłe doświadczenie.

kontakt-wzrokowyBadania wykazują, że już 4 minuty bezpośredniego, nieustającego kontaktu wzrokowego wzmacnia poczucie bliskości. Postanowiono nagrać pewne doświadczenie, w którym wzięło udział kilka par. Ich zadaniem było nieustające patrzenie sobie w oczy.

Wśród par byli nieznajomi, osoby z rocznym stażem związku, para po 5 latach znajomości mająca dziecko, małżeństwo z 55-letnim stażem, para na czwartej randce oraz para po 2 latach małżeństwa.

Jaka była ich reakcja na 4 minuty nieustannego kontaktu wzrokowego?

Nieznajomi stwierdzili, że to było niezwykłe doświadczenie i teraz mają chęć pójść ze sobą na drinka, ponieważ ta znajomość nie może się zakończyć w ten sposób.

Para z 55 letnim stażem stwierdziła, że jeszcze nigdy nie patrzyła sobie w oczy w ten sposób, a mężczyzna przyznał, że właśnie do niego dotarło, że nie wyobraża sobie życia bez żony.

Para z 2-letnim stażem małżeńskim powiedziała, że cudownie jest tak siedzieć i patrzeć się sobie w oczy, bez rozmów o interesach, codziennych sprawach.

Para na 4. randce stwierdziła, że chętnie by wspólnie np. zatańczyła.

Pozostałe dwie pary także oceniły to doświadczenie jako zaskakujące i nie mogły się wręcz powstrzymać od choćby wzajemnego dotknięcia.

Zobaczcie sami niezwykłe nagranie:Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 03.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×