Jak być szczęśliwszą w jedną minutę?

Oto złota zasada pozytywnego życia!

ThinkstockPhotos-124824671.jpg

Kobieca wrażliwość nie pozwala nam na odejście od tego, co sprawia nam ból. Właśnie dlatego, gdy czujesz się zestresowana, smutna czy skrzywdzona, powinnaś zapytać siebie czy nie zastanawiasz się przypadkiem nad tym, co zrobiłaś źle? Albo co powinnaś była zrobić inaczej? To bardzo ważne, by szczerze przed samą sobą odpowiedzieć na to pytanie.

Zobacz też: Zatrzymaj szczęście na dłużej! 


Gdy pojawiają się problemy czy nieprzyjemności, szukamy winy w sobie czy w otaczających nas ludziach. Mało kto wtedy zauważa, jak dużo używa wtedy krytyki, narzeka i osądza siebie i innych. Ciągle martwimy się, czy ta praca aby na pewno jest odpowiednia, czy partner jest wystarczająco dobry czy z zazdrością patrzymy na luksusowe rzeczy. Gdy się tak nad tym zastanowić, te wszystkie rozważania tylko bardziej nas przygnębiają i sprawiają, że każdy kolejny problem urasta do ogromnej rangi.


Nie pomaga telewizja, radio czy social media, które budzą w nas potrzeby, o których istnieniu nie miałyśmy pojęcia. Patrząc na szczęśliwych znajomych, którzy znowu pojechali na drugi koniec świata, czujemy zazdrość i brakuje nam spełnienia. Przez różowe szkiełko instagrama i facebook’a nasze życie wydaje się być szare i nieciekawe.

Polecamy: Czym nie martwią się mężczyźni? (i Ty też nie powinnaś!)


A jednak możemy to zmienić w bardzo prosty sposób - wystarczy minuta, by poprawić Twój nastrój i odsunąć na bok pożądanie rzeczy, które tak naprawdę nam szczęścia nie dadzą. Zamiast wyliczać przykre rzeczy, zrób listę tych, które są cudowne w Twoim życiu, które sprawiają, że chce Ci się rano wstawać z łóżka. Rozejrzyj się wokół i wylicz to, co jest dobre dla Ciebie:

-to, że masz czas na kawę;

-to, że masz dobrze płatną pracę;

-to, że masz czas dla siebie, by przeczytać to, co czytasz;

-to, że dzisiaj świeci słońce, które sprawia, że ten dzień jest łatwiejszy;

-to, że przed chwilą dzwoniła mama, by zapytać, jak się czujesz;

-to, że masz wokół siebie kochających ludzi, którzy dbają o Ciebie jak mogą;


To oczywiście tylko przykłady. Jednak gdyby się tak nad tym zastanowić, to jak się czujesz po wyliczeniu przynajmniej 5-ciu dobrych rzeczy? Zrelaksowana? Szczęśliwsza? Bogatsza w środku?

Sprawdź: Minimalizm - przepis na szczęście? 


Zauważ, że poświęciłaś na to tylko minutę, a Twoje samopoczucie właśnie się polepszyło, mimo innych problemów. Bywają trudniejsze dni i nic na to nie jesteś w stanie poradzić, jednak aby nie załamać się, dostrzegaj każdego dnia ciepło i radość, którego na świecie jest mnóstwo. Łatwiej się załamać i spuścić głowę - trzeba za to mieć odwagę, by z uśmiechem i radością iść przez świat. To jak, spróbujesz?


Źródło: harpersbazaar.uk


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 30.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
moim zdaniem dobrze jest też wlaczyc do diety cos co nas wspomoze od srodka. ja bylam ciagle zmeczona i mialam obnżona odpornosc a pomogl mi oeparol. zawiera kwasy omega, ktore wzmacniają i mam teraz wiecej energii
Dodano: 2016-04-03 09:07:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
A jeśli przechodzisz kurację odchudzającą proponuje włączyć do niej figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
Dodano: 2016-03-31 12:15:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×