Jak dobrze wypaść na randce? 3 podstawowe zasady

Przemyślany strój, piękny makijaż i fryzura to nie jedyne elementy, na które zwróci uwagę Twój towarzysz na randce. Ogromne znaczenie ma również mowa Twojego ciała – gesty, mimika i głos. Za ich pomocą wysyłasz komunikat, jak się czujesz i co myślisz o sobie i o swoim rozmówcy. Sprawdź, jak zapanować nad mową ciała, by każda randka była udana!

Jak dobrze wypaść na randce? 3 podstawowe zasady


Nastawienie


Najważniejsze jest Twoje nastawienie. Pamiętaj, że randka to nie rozmowa kwalifikacyjna, podczas której oceniasz kandydata na męża, lecz nieformalne spotkanie towarzyskie. Jeśli postawisz siebie w roli szefowej, Twój towarzysz nie będzie czuł się komfortowo i najprawdopodobniej straci zainteresowanie dalszą znajomością. Tak samo działa to w drugą stronę - nie aplikujesz na stanowisko życiowej partnerki, więc nie przedstawiaj od razu całego swojego życiorysu i nie staraj się udowodnić swoich kompetencji. Randka ma być przede wszystkim dobrą zabawą i interesującym spotkaniem nowego człowieka. Rozluźnij się więc i okaż swoją naturalną ciekawość. Jeśli tak uczynisz, nie będziesz musiała na każdym kroku kontrolować mowy Twojego ciała, która będzie swobodna i co za tym idzie, atrakcyjna.

Zobaczcie także: Co warto kupić podczas wyprzedaży, by być modną w następnym sezonie?

Pozytywny przekaz


Uśmiechaj się i śmiej bez skrępowania, nic nie zrobi lepszego wrażenia od pogodnej, optymistycznie nastawionej osoby z poczuciem humoru. Mów spokojnie, swoim naturalnym głosem. Usiądź wygodnie, możesz założyć nogę na nogę – to bardzo kobiecy i sprawiający wrażenie pewności siebie sposób siedzenia. Pochyl się czasem w stronę rozmówcy, dzięki temu skrócisz dzielący was fizyczny i psychiczny dystans oraz okażesz duże zainteresowanie jego wypowiedzią. Patrz w oczy swojej randce, pokażesz w ten sposób, że jesteś otwarta, pewna siebie i nie masz niczego do ukrycia. Możesz czasem delikatnie poprawić włosy, dotknąć szyi, dekoltu i ramion – to kobiece, subtelne i kokieteryjne gesty, które na pewno zapadną mu w pamięć.

Zobaczcie także: Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?


Czego unikać


Unikaj przesadnie wyprostowanej, sztywnej sylwetki – będziesz wyglądała na spiętą i nieprzystępną, co może udzielić się Twojemu towarzyszowi.
Nie krzyżuj ramion – stanowią barierę oddzielającą Cię od rozmówcy, który może pomyśleć, że nie jesteś zadowolona z przebiegu spotkania i nie masz ochoty na bliższą znajomość.
Nie zasłaniaj ust – to znak, że czegoś się wstydzisz lub nie chcesz czegoś powiedzieć.
Unikaj bardzo wysokiego, piskliwego głosu – świadczy o dużym stresie i może drażnić Twojego rozmówcę.
Nie opieraj głowy na dłoni – ten gest może zostać odebrany jako znudzenie lub postawa szefa "przesłuchującego" pracownika.Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 05.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×