Jak dużą uwagę zwracasz na gramatykę i sposób pisowni?

Czy naprawdę można coś z tego odczytać?

ThinkstockPhotos-178736463.jpg

Zdarza Ci się często zwracać innym uwagę na sposób ich pisowni? Siejesz pogrom w pracy czy wśród znajomych w temacie ortografii i interpunkcji? Przeglądasz Instagrama by pośmiać się z braku znajomości ojczystego języka przez znajomych? Według najnowszych badań z Uniwersytetu w Michigan masz skłonności do introwertyzmu. Z kolei ekstrawertycy generalnie nie zwracają na to totalnie uwagi, skupiając się na przekazie, a nie na sposobie.

Zobacz też: Kiedy treść SMSa wydaje się być szczera? 


Na stronie PLOS ONE opublikowano wyniki ankiety przeprowadzonej na 83 osobach. Pytania dotyczyły tego, jak bardzo zwracają uwagę na gramatykę i jakie ma dla nich znaczenie w życiu codziennym. Wszyscy, którzy wzięli udział w ankiecie byli również proszeni o przeczytanie jednej z ostatnich wiadomości od bliskich osób. Wiele osób po raz pierwszy wtedy zwróciło uwagę na błędy popełniane przez ich znajomych.


Nie zdziwi Was pewnie zatem wynik ankiety - wszyscy, którzy odpowiedzieli na początku ankiety, że gramatyka jest dla nich ważna i zwracają na nią zawsze uwagę, często potrafili zepsuć sobie humor jednym źle napisanym mailem czy sms-em. Ci, których bardziej denerwowała gramatyka okazali się też być bardziej skrytymi osobami. Wszyscy, których irytował sposób pisowni - wykazali się większą sumiennością w powierzanych zadaniach.

Polecamy: O czym nie powinnaś pisać na FB? Kompromitujące przykłady! 


Jak myślicie, czy faktycznie można na podstawie krótkiej ankiety poznać czyjeś cechy charakteru czy raczej jest to niemożliwe?


Źródło: Realsimple.com

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Piątek 20.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×