Jak małżeństwo wpływa na facetów?

Twój facet broni się przed małżeństwem? Pewnie nie wie, że to na niego naprawdę dobrze wpłynie.

Jak małżeństwo wpływa na facetów?

Mężczyźni często uciekają od małżeństwa w obawie przed tym, że założenie obrączki będzie równoznaczne z zakończeniem beztroskiego życia, zabawy, spotkań ze znajomymi, a ponadto będzie na nich spoczywała większa odpowiedzialność związana z utrzymaniem rodziny. 

Zobaczcie także: 5 ZNAKÓW NA TO, ŻE TWÓJ PARTNER JEST GOTOWY, BY SIĘ USTATKOWAĆ

W Journal of Family Psychology opublikowano badania, z których jednak wynika, że małżeństwo zbawiennie wpływa na psychikę panów. Naukowcy twierdzą, że mężczyźni dużo częściej niż kobiety chcą wykorzystać konkubinat jako test związku, co może prowadzić do utrwalania negatywnych wzorców, jak też wzmagać agresję, a także zmniejszać zaangażowanie w związek. 

Okazuje się, że panowie, którzy pomijają etap konkubinatu, określanego też jako "próba", bardziej się otwierają, dają więcej z siebie i bardziej świadomie korzystają z dobrodziejstw małżeństwa. 

Zobaczcie także: JAK POPRAWIĆ KOMUNIKACJĘ Z PARTNEREM, KIEDY POJAWIA SIĘ KRYZYS?

Trzeba jedna pamiętać, że podczas przeprowadzania badania nie wzięto pod uwagę okoliczności, które mogły mieć wpływ na finalny obraz sytuacji, np. sytuacji życiowych poszczególnych par, czy jakości relacji.

Zgadzacie się? Zobaczcie także: Źródło: cosmo.ph
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Środa 06.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×