Jak mam mu zaufać?

Tagi:

Dowiedziałam się, że mój mąż przez jakiś czas spotykał się z koleżanką z pracy. Przyznał się, że ta kobieta go zafascynowała. Ale ponieważ nie doszło do niczego więcej, on uważa, że nic się nie stało. A ja czuję się zraniona i nie ufam mu.

Jak mam mu zaufać?


Rozumiem cię. Dla kobiet zdrada emocjonalna bywa trudniejsza do zaakceptowania niż zdrada fizyczna. Fascynacja kimś poza związkiem może być niebezpieczna dla małżeństwa. Jednak skoro mąż powiedział, że do niczego nie doszło, spróbuj mu uwierzyć. Kiedy emocje opadną, szczerze porozmawiajcie na ten temat.

Powiedz o swoich uczuciach, o tym, jak się poczułaś, kiedy dowiedziałaś się, że fascynowała go inna kobieta. Spokojnie zapytaj, czego brakuje mu w waszym związku. Na czym mu zależy. Jak wyobraża sobie was za kilka lat. Jeśli poprowadzicie tę rozmowę tak, że żadne z was nie poczuje się zranione albo zaatakowane, możecie z tej historii wyciągnąć cenne wnioski.

Zapytaj też samą siebie, czy przez lata trwania małżeństwa nigdy nie fascynował cię żaden inny mężczyzna. Naprawdę żaden? Takie fascynacje zdarzają się w najlepszych związkach. Właśnie zaufanie i pewność, że nie mamy ochoty zniszczyć naszego związku, że doceniamy to, co nas łączy, jest takim czerwonym światełkiem w głowie, które zapala się zawsze wtedy, gdy na horyzoncie pojawia się atrakcyjny obiekt.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Skok w bok...
Czym jest zdrada?


Dodał(a): Michalina Gruszka , Sobota 15.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
rendus
Nie umiałabym już zaufać
Dodano: 2011-11-04 20:34:05 Zgłoś nadużycie
karo80
Nie ufaj....
Dodano: 2011-10-26 21:51:27 Zgłoś nadużycie
paula2509
mój mi tego na szczęście nie okazuje
Dodano: 2011-10-17 17:13:17 Zgłoś nadużycie
Veronica M.
Nawet nie chciałabym wiedzieć, że jakaś kobieta zafascynowała mojego faceta.
Dodano: 2011-10-16 18:54:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×