Jak nie tracić motywacji?

Wyznaczasz sobie cele, ale dojście do ich osiągnięcia sprawia, że rezygnujesz? Szybko się poddajesz i tracisz motywację? Pora to zmienić! Poznaj sposoby na to, jak skutecznie zmotywować się do działania!

ok.jpg

Myśl pozytywnie.

Słuchaj swojego głosu wewnętrznego, nastrajaj się pozytywnie, odrzuć wszystkie złe przeczucia. Pozytywne myślenie potrafi zdziałać cuda, spróbuj!

Miej grupę wsparcia.

Kiedy wyznaczasz sobie jakiś cel czy składasz jakąś obietnicę, miej przy sobie najbliższych. Będą swego rodzaju świadkami, a takie publiczne zobowiązanie się z pewnością sprawi, że będziesz działała skuteczniej.

Zobacz także: Jak zmienić swoje życie?

Odpowiedz sobie na pytanie: dlaczego?

Zastanów się, dlaczego dążysz do realizacji określonego celu i przeanalizuj swoje wnioski. Przemyśl powód swoich wysiłków, starań- automatycznie zdasz sobie sprawę z priorytetu twojego dążenia, a motywacja wzrośnie!

Inspiruj się!

Szukaj wokół siebie inspiracji, czegoś, co działa na ciebie motywująco- może to być ulubiona muzyka, film, zdjęcia czy inspirujący ludzie, którzy mogą być dla ciebie wzorem.

Zobaczcie także: W jakim wieku osiągamy stan szczęścia?


Nie bierz na siebie za dużo.

Na samym początku twój entuzjazm jest największy, jednak nie wypływaj od razu na głęboką wodę. Warto swoje postanowienia realizować stopniowo, krok po kroku… W innym wypadku możesz się sparzyć
i zniechęcić do dalszego działania…

Fot. Thinkstock
Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 11.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×