Jak przetestować siłę związku?

Mimo że Twój związek wygląda na udany i bezproblemowy, w rzeczywistości może być bardzo kruchy. Jak to sprawdzić?

silazwiazku.jpg

Żyjesz w związku od wielu lat i nie chcesz nic zmieniać? W końcu jednak przyjdzie czas na decyzje- to, czy się cofniecie, czy pójdziecie do przodu zależy od siły Waszej relacji. Jak ją sprawdzić? Mamy na to kilka sposobów.

Pomoc 

Aby sprawdzić siłę związku, należy zadać sobie kilka pytań. Jeśli nie znajdziesz na nie odpowiedzi, warto zaaranżować konkretną sytuację. Po pierwsze, zastanów się jak często możesz liczyć na swojego partnera. Jeżeli ze wszystkimi problemami radzisz sobie sama i już nawet odzwyczaiłaś się od proszenia go o pomoc- pora to zmienić! Spróbuj opowiedzieć mu o swoich sprawach i zwróć uwagę na jego zaangażowanie... lub jego brak. Przestań prosić przyjaciółki o wsparcie- to właśnie Twój ukochany powinien przy Tobie być w trudnej sytuacji. 

Rozłąka

Wyjedź na tydzień lub dwa. Czas, który będziesz mogła poświęcić jedynie na swoje sprawy, z pewnością pomoże uporządkować Ci Twoje życie. Kiedy wrócisz, dokładnie przeanalizuj zachowanie partnera. Jeśli wyczujesz w nim szczerą tęsknotę, oznaczać to będzie, że Wasza miłość jest silna. 

Okazywanie uczuć 

Jak często zdarza Wam się przytulać i całować? Czy robicie to w miejscach publicznych? Oczywiście nie chodzi o to, aby obściskiwać się przy znajomych, jednak jeśli brakuje Wam czułości i nie potraficie korzystać ze wspólnych chwil, być może już ich nie potrzebujecie?

Wzajemność 

Ile tak naprawdę dajesz, a ile dostajesz? Wiemy, że pomaganie partnerowi w trudnych dla niego chwilach jest dla Ciebie sposobem wyrażenia miłości, jednak musi to działać w obie strony! Pamiętaj że siła związku to także umiejętność życia z drugą osobą. Zastanów się, czy żyjecie wspólnie, czy raczej obok siebie... 

Po co to wszystko? 

Dlaczego nagle powinnaś zacząć zwracać uwagę na to, jak naprawdę jest między Wami? Nie ma nic gorszego niż tracenie czasu i energii na bierne trwanie w czymś, co już dawno się skończyło. Pamiętaj, że życie cały czas stawia przed nami jakieś wyzwania i zastanów się, jak moglibyście zmierzyć się z nimi jako para.  Związek, który wydaje Ci się w porządku w momencie, gdy nie musicie radzić sobie z żadnymi wspólnymi problemami, może okazać się zbyt kruchy, gdy wydarzy się coś poważnego.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 09.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×