Jak przetrwać kiepski dzień?

Jeżeli doświadczyłaś wiele stresu w pracy lub pokłóciłaś się ze swoim facetem, wcale nie oznacza to zmarnowanego dnia. Po prostu zapoznaj się z kilkoma radami i nie pozwól, aby coś jeszcze wyprowadziło Cię z równowagi.

146279476.jpgJak przetrwać kiepski dzień?

Przede wszystkim postaraj się udawać dobry nastrój. Być może brzmi to dziwnie, ale badania dowodzą, że uśmiech, nawet ten wymuszony, może znacznie poprawić samopoczucie. Pobudza to wydzielanie endrofin, czyli hormonów szczęścia. Czasami udawanie nie wchodzi w grę, zwłaszcza jeśli znajdujemy się akurat w środowisku, które ma na nas negatywny wpływ. Tak więc jeżeli znajdujesz się na imprezie na której najlepsza przyjaciółka postanawia z Ciebie zadrwić- po prostu wyjdź. Zmiana otoczenia pomaga pozbyć się złego humoru. Dzieje się to dlatego, że mózg zamiast analizować starą sytuację, musi zaangażować się w przetwarzanie nowych bodźców.

Jeżeli masz zły humor, nie idź do fryzjera- kliknij i sprawdź dlaczego!

Jeżeli przeżywasz naprawdę ciężki dzień, warto uciec się do wysiłku fizycznego. W ten sposób również uwalniane są endrofiny, które znacznie poprawiają nastrój. W tym wypadku należy wybrać bardziej "agresywny" sport, niż fitness, czy bieganie. Zawsze można udać się na zajęcia kick-boxingu, które w znakomity sposób pozwolą na pozbycie się frustracji.

Jeżeli szukasz nowych form ćwiczeń- spróbuj spinningu! Kliknij i sprawdź o co w nim chodzi!

Czasami wystarczy się po prostu wygadać komuś bliskiemu. Dlatego zamiast siedzieć w zaciszu własnego mieszkania i szlochać, warto zadzwonić do najlepszej przyjaciółki i się jej wyżalić. Jednak nie powinno trwać to za długo. Badania dowodzą, że 15 minut narzekania w zupełności wystarczą, aby zeszło napięcie. Po tym czasie można zejść na dużo przyjemniejsze tematy.

 W żadnym wypadku nie powinno się pogrążać w negatywnych myślach. Zamiast tego, warto obejrzeć odcinek ulubionego serialu, lub zjeść coś słodkiego. Zakazana przyjemność, lub coś, na co nigdy nie mamy czasu, z pewnością zadziałają szybko i znacznie poprawią nastrój.

Foto: ThinkStock


Dodał(a): Paulina Lipska , Wtorek 25.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×