Jak przetrwać z nim Euro?

Już za chwilę Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Później czeka nas letnia olimpiada, a pod koniec roku - zimowa. Po drodze pełno jeszcze pomniejszych sportowych wydarzeń (choć gusta są różne, więc nie dla każdego są to mniej znaczące wydarzenia): liga mistrzów, tour de France, mecze żużlowe, koszykowe, siatkarskie, gale bokserskie – wymieniać można w kółko. Co zrobić, jeśli Twój mężczyzna oddaje się im z zapałem? Jak z nim wtedy przetrwać?

kibice na meczu

Męski świat

Jeśli Twój mężczyzna jest zainteresowany jakimś sportem, wszystkie imprezy temu poświęcone wciągają go zapewne bez reszty. Dla większości mężczyzn cały świat znika podczas mistrzostw, gal czy meczy. Na godzinę, wieczór czy dzień, nic poza tym dla nich nie istnieje. Istotne są tylko emocje związane ze sportowym wydarzeniem.

Emocje kibica

Dla wielu facetów tego rodzaju zainteresowania są odskocznią od codziennych problemów, sposobem na odstresowanie się i odpoczynek od wszystkiego. Zwycięstwo ukochanej drużyny czy zawodnika przeżywają jak swoje własne. Duma i satysfakcja roznosi kibica przez ładnych parę dni. Wbrew pozorom porażka też jest dla mężczyzn ważna. W naszej kulturze to jeden z niewielu momentów kiedy mężczyzna ma prawo pokazać swoje emocje, a nawet publicznie płakać. Na co dzień rzadko który facet pozwala sobie na taką otwartość w wyrażaniu uczuć.

Pełne skupieniekobieta i mężczyzna na meczu

Przy ważnych imprezach, dla zapalonego kibica cała reszta świata przestaje mieć znaczenie. Próba oderwania go od tego (w domu, pubie czy strefie kibica) wyzwala wyłącznie niechęć, irytację lub nawet niekrytą złość. Dla ciebie to może być tylko jeszcze jeden mecz, ale dla niego naprawdę dzieje się coś najważniejszego na świecie. Może się to wydawać głupie, ale ten model tak ma. Czemu? Przez setki lat mężczyźni musieli uważnie śledzić wzajemne zmagania, by wiedzieć, kto jest silny, a kto słaby, które plemię można pokonać, a któremu lepiej nie wchodzić w drogę. Od tego zależało ich przeżycie.

Jeśli coś nie jest szalenie istotne, daruj

Jeśli więc nie masz naprawdę ważnego powodu - dla własnego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, lepiej daruj. Kiedy mężczyzna jest przykuty do telewizora, wykorzystaj ten czas dla siebie. Spotkaj się z przyjaciółmi, wyjdź na zakupy lub zrób cokolwiek innego, na co masz ochotę, a do czego nie potrzebujesz swojego faceta.

Przeczekanie opłaca się

Ogromna grupa kobiet jest urażona brakiem zainteresowania partnerów przez czas trwania mistrzostw / gal / ligi / zawodów. Z tego powodu robią swoim facetom wyrzuty, obrażają się, mają pretensje. Dużo więcej osiągnęłyby jednak, gdyby spokojnie przeczekały kluczowy okres, dały mężczyznom odpocząć i… stęsknić się. Nie okazuj więc lekceważenia czy dezaprobaty za chwilowe oddalenie. Wysłuchaj relacji z wydarzenia (albo przynajmniej udawaj, że słuchasz) i ciesz się odzyskanym mężczyzną. Po takiej imprezie, nieważne czy z tarczą czy na tarczy, mężczyzna wraca do domu z nowymi siłami, z większą troską i uwagą dla swojej kobiety, oraz z wdzięcznością, a nawet uwielbieniem, że pozwoliła mu mieć czas dla jego męskich spraw.

Tekst: Marta Kołacka - seksuolog, psycholog
 Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Karolina Kawecka , Wtorek 05.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
ja akurat lubię sport, więc będę oglądała Euro z moim mężczyzną
Dodano: 2012-06-05 19:55:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×