Jak przyciągnąć pieniądze

Nie warto wciąż narzekać i myśleć o tym, na co nas nie stać, bo tak naprawdę poczucie dostatku i zadowolenia wcale nie zależy od stanu konta bankowego. Można mieć wiele i być sfrustrowanym, można mieć mniej, a i tak cieszyć się z życia. Bogactwo i szczęście rodzą się nie tylko z działania, ale też z pozytywnego myślenia.

Jak przyciągnąć pieniądze


Twoja pensja mieści się w średniej krajowej. Mąż już od kilku lat nie dostał awansu, ale i tak jest zadowolony, bo w firmie była redukcja etatów, a on ocalał. Nie odziedziczyliście rodowych majątków. Sytuacja nie wygląda zbyt optymistycznie, ale grzechem byłoby narzekać. Starcza na życie, wakacje nad polskim morzem. No i parę groszy też macie odłożone. Tylko czasami, gdy znów musisz odmówić sobie czegoś, co nie jest artykułem pierwszej potrzeby, zastanawiasz się, w czym jesteś gorsza od sąsiadki, która znów wymieniła meble w kuchni.

Huśtawka pragnień

Pieniądze wywołują silne emocje, i to zarówno pozytywne, jak i negatywne. Mogą stać się celem życia, budzić lęk i zawiść, motywować do działania, budować złudne poczucie bezpieczeństwa albo jego braku. Dają władzę, pozwalają realizować marzenia, wznoszą na wyżyny, ale też ogłupiają. Dla tych, którzy mają ich za mało, są przyczyną frustracji, źródłem przekonań o życiowym pechu, niesprawiedliwości i straconych szansach. Tym, którzy mają ich dużo, spędzają sen z powiek, zmieniają ich życie w wieczną gonitwę, aby pomnożyć majątek, mieć jeszcze więcej. Budzą potworny lęk, że pewnego dnia można stracić wszystko. Jedni i drudzy nie są szczęśliwi.

Największym paradoksem jest to, że większość z nas mówi o pieniądzach z niechęcią, zakłopotaniem, a jednocześnie wszyscy chcielibyśmy je mieć. Rozmowy o nich nigdy nie są łatwe. Ilu z nas potrafi realnie wycenić swoją pracę, upomnieć się o podwyżkę, ustalić warunki zwrotu pożyczki albo wręcz jej odmówić? Kiedy idziesz na rozmowę w sprawie pracy, jesteś przekonana, że twój potencjalny pracodawca będzie miał ochotę zaniżyć twoje zarobki, a ty, zwłaszcza jeśli zależy ci na tej pracy, nie będziesz miała odwagi przedstawić swoich oczekiwań finansowych.

Czasami z zazdrością patrzysz na tych "dziwaków", którzy deklarują, że brzydzą się materią, nie mają zamiaru poświęcać wolności dla pracy po 12 godzin na dobę. Jednak kiedy przyjrzysz im się bliżej, dochodzisz do wniosku, że ci "wolni ludzie" proszą o pożyczki, nie spiesząc się z oddaniem, nigdy nie mają pieniędzy i cenią sobie wszystko, co można dostać za darmo. Nie chcesz żyć w ten sposób, ale czasem zastanawiasz się, dlaczego te szeleszczące papierki są powodem takiego zamieszania?

Recepta na dostatnie życie

Ciekawe, kiedy ostatnio wypełniłaś kupon toto-lotka albo wysłałaś zwrotnego SMS-a, bo a nuż wygrasz egzotyczną wycieczkę? Nawet jeśli w głębi duszy nie wierzysz, że ci się uda, czasem sprawdzasz, a może jednak? Jeśli i tym razem pudło, przypominasz sobie, co słyszałaś w domu: pieniądze nie spadają z nieba. No właśnie. Jeśli rozejrzysz się dookoła, zauważysz, że są ludzie, którzy nie będąc krezusami, żyją spokojnie i szczęśliwie, a inni, chociaż opływający w dostatki, ciągle są niezadowoleni i zestresowani. Może zatem przekonanie o bogactwie czy biedzie wcale nie jest zależne od stanu bankowego konta? Może zamiast zastanawiać się, czy dasz jeszcze radę przyjąć kolejną pracę i więcej zarobić, warto przeanalizować swoje przekonania na temat materii? Spróbuj. Nie gwarantuję ci najwyższej wygranej, ale bardziej świadome poruszanie się w świecie, w którym rządzą pieniądze.


Dodał(a): Michalina Gruszka , Poniedziałek 02.01.2012 (aktualizacja: 2011-12-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bboybemybaby
to po co zarabiać żeby nie wydawać? to tak jakby kupić sobie nowe buty i w nich nie chodzić bo są za ładne. Ale oczywiście wszystko s uumiarem. buty jak sie nie uszanuje to sie zniszczą, pieniedzy jak sie nie uszanuje to znikną. :)
Dodano: 2012-01-02 21:36:00 Zgłoś nadużycie
szyszka094
jak dla mnie to nic specjalnego nie wynika z tego artykułu
Dodano: 2012-01-02 15:12:58 Zgłoś nadużycie
Klaudiusz88
świetny artykuł
Dodano: 2012-01-02 04:26:27 Zgłoś nadużycie
Malibu89
moje postanowienie noworoczne wiecej oszczędzać mniej kupować ;0
Dodano: 2012-01-02 00:30:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×