Jak rozmawiać o awansie i podwyżce w pracy?

Czujesz, że pracujesz więcej niż inni, lubisz to, co robisz i angażujesz się w swoje obowiązki? Zobacz, jak upomnieć się o swoje!

prrrrr.jpg

Jeśli Twoja praca jest także Twoją wielką pasją, jesteś prawdziwą szczęściarą! W takim przypadku nie znasz czegoś takiego jak zmuszanie się do porannego wstawania czy odliczanie minut do wyjścia z biura. Prawdopodobnie jesteś również jednym z lepszych pracowników w swojej firmie. Co możesz zrobić, kiedy czujesz się niedoceniana? Pamiętaj o tych 4 sprawach!

Zawsze warto upomnieć się o swoje 

Bez względu na to, czy rozmowa z szefem przyniesie oczekiwane efekty, czy nie, warto się na nią odważyć. Możliwe, że Twój pracodawca nie zdaje sobie sprawy z Twojego niezadowolenia dotyczącego wysokości pensji czy też braku awansu. Szczera rozmowa to dla niego sygnał, który na pewno weźmie pod uwagę w przyszłości.

Realne oczekiwania

Bez względu na to, jak długo pracujesz w swojej firmie, Twoje oczekiwania powinny być dopasowane do jej możliwości... Działa to również w drugą stronę. Jeżeli wiesz, że Twoja firma nie zmaga się z problemami finansowymi, a niskie zarobki dotyczą tylko Ciebie i kilku innych osób, możliwe że pora zmienić miejsc zatrudnienia. 

Szczerość

Mimo że często o tym zapominasz, Twój szef jest również człowiekiem :)! Jeżeli znacie się nieco dłużej, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w rozmowie przywołała również bardziej osobiste powody Twoich oczekiwań. Mów szczerze o tym, czego potrzebujesz i staraj się niczego nie ukrywać. Nie ma nic gorszego niż niedopowiedzenia w pracy.

Cierpliwość

Nie licz na to, że otrzymasz odpowiedź w ciągu kilku dni- daj swojemu pracodawcy czas na przemyślenie Waszej rozmowy.  W takich kwestiach pośpiech nie jest najlepszym doradcą! Jeżeli czekasz na odpowiedź bardzo długo, oczywiście możesz przypomnieć szefowi o swojej sytuacji.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 08.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
spoko artykuł, dzięki za podesłanie
Dodano: 2017-11-30 22:39:39 Zgłoś nadużycie
Anonim
oj nie są, szczególnie w wypadu kobiet niestety :/ a artykuł fajny, przyjemnie się czytało
Dodano: 2017-08-30 20:27:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
rozmowy o pieniądzach nie są łatwe...ale jak się dobrze pracuje, to czemu nie mamy dostać podwyżki? temat ważny, mi się tez ten tekstu tu podobał: http://blog.impel.pl/wynagrodzenia-i-podwyzka-jak-rozmawiac-poradnik-dla-kobiet/
Dodano: 2017-08-09 16:42:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×