Jak się dobrze czuć z samym sobą?

Znasz to, że zaledwie w ciągu kilku godzin albo z dnia na dzień Twoja samoocena i poczucie szczęścia zmieniają się w kolosalny, kolokwialnie mówiąc "dół"? Sprawdź, co robić aby czuć się dobrze z samą sobą.

Jak się dobrze czuć z samym sobą

Masz takie dni, kiedy to nic ci się nie chce, wspominasz, płaczesz z niewiadomego powodu, albo świadomie oglądasz zdjęcia i filmy, które wywołują u Ciebie smutek? I wtedy pojawiają się dziwne myśli... a wcale tak być nie musi. Nie doprowadzaj się do tego stanu. Mamy dla Ciebie kilka rad, abyś dobrze poczuła się sama ze sobą.

1. Zaakceptuj swój wygląd

Pierwszym powodem, przez który źle się czujemy, zazwyczaj jest brak akceptacji własnego wyglądu i ciągłe porównywanie się do kogoś innego. Nie wskakuj codziennie na wagę, nie katuj się dietami. Nie porównuj się z modelkami czy miss świata. Faceci zazwyczaj za takimi się oglądają, ale tak naprawdę kochają bardziej naturalne kobiety. A jeżeli borykasz się z niedoskonałościami, na które na razie nie działają żadne diety, po prostu załóż ubrania, które będą je tuszowały. 

2. Zwróć uwagę na komplementy

Słysząc komplement od drugiej osoby nie myśl, że na pewno żartuje. Umiej docenić siebie. Jeżeli wiesz, że coś dobrze zrobiłaś, to dlaczego nie wierzysz, że ktoś też to widzi i docenia? Zdarza się, że Ty czegoś nie lubisz w swoim wyglądzie, a druga osoba mówi, że jest piękne? Nie uważaj tego za wyśmiewanie. Może to naprawdę Twój atut i powinnaś na to inaczej spojrzeć. Pokochaj i doceń siebie!

3. Ciesz się z drobiazgów

Umiej docenić swoje małe osiągnięcia. Nie zjadłaś batonika, na którego widok aż się trzęsłaś z chęci konsumpcji, a może po prostu udało Ci się zrobić ładny makijaż oczu? To warte zapamiętania. Zwróć uwagę, że kiedy w duchu uśmiechasz się do siebie, inni też to zauważają. 

Jak się dobrze czuć z samym sobą

4. Nie zaczynaj dnia od wiadomości

Badania wykazują, że osoby, które od samego rana oglądają wiadomości, potem mają gorszy dzień. Wiadomo - na świecie dzieją się dobre i złe rzeczy. Smutek innych może i nas przygnębić. Lepiej dzień rozpocznij od słuchania ulubionej muzyki. 

5. Ogranicz śledzenie życia celebrytów

Ta gwiazda schudła, ta przytyła, a jeszcze inna ma to, o czym zawsze marzyłaś - i po co ci te informacje w nadmiarze? Warto wiedzieć co się dzieje na świecie, ale bez przesady. Życie gwiazd diametralnie różni się od Twojego. Po raz kolejny powtarzamy - ciesz się nawet z drobnostek, które Ci się zdarzają, a są miłe. 


Na koniec pamiętaj: "Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sama".Zobacz także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Anka P. , Niedziela 18.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×