Jak się odkochać? 3 podstawowe kroki, które wyleczą złamane serce

Złamane serce nie jest łatwo wyleczyć, ale jeśli zrobi się to w odpowiedni sposób, cały proces przebiegnie sprawniej. Co zatem zrobić, by się odkochać?

złamane serce2.jpg

Jak się odkochać? 3 podstawowe kroki, które wyleczą złamane serce

Kiedy właśnie zakończył się związek, a osoba, która wiele dla nas znaczyła odeszła, nie jest nam łatwo. Zakochanie bowiem nie mija szybko i łatwo. Jeśli jednak wiemy jakie kroki podjąć, by skutecznie się odkochać, może być nam nieco łatwiej.

zaakceptuj, że to cię boli

Często staramy się zaprzeczać i udowadniać samym sobie, że rozstanie wcale tak bardzo nas nie ruszyło. Wydaje nam się, że jeśli umniejszymy rangę naszego bólu po odejściu, ten faktycznie będzie mniejszy i szybciej zniknie - nieprawda.

Zobacz też: "TEN JEDYNY" - CZY NADAL POWINNAŚ GO SZUKAĆ? 

By skutecznie się odkochać musisz się przyznać sama przed sobą, że naprawdę boli Cię rozpad związku. Nie powinno się przed tym uciekać, gdyż nawet jeśli zagłuszymy nasze emocje teraz, w końcu przyjdzie czas, że wybuchną ze zdwojoną siłą.

Daj sobie czas na to, by poukładać wszystko na nowo i uspokoić emocje. Bardzo często tęsknota za kimś bliskim sprawia, że po rozstaniu szybko wchodzimy w nowy związek, by uzupełnić powstałą pustkę. To nie jest dobre.

złamane serce.jpg

Złamane serce przede wszystkim potrzebuje czasu

zostaw przeszłość i zacznij od początku

Kiedy już pierwszy krok został wykonany i pogodziłaś się z tym, że rozstanie było dla Ciebie trudne, czas na kolejny etap. Zacznij od nowa i zostaw przeszłość.

Zobacz też: NA CO MĘŻCZYŹNI ZWRACAJĄ UWAGĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU? 

Przynajmniej przez jakiś czas nie kuś losu i spróbuj nie narażać się na przypadkowe natknięcie się na byłego partnera, czy przebywanie wśród jego bliskich znajomych. Nie śledź nałogowo jego życia na portalach społecznościowych. To wszystko, przynajmniej na początku, tylko utrudnia cały proces i sprawia, że zaczynasz mieć wątpliwości i cierpisz bardziej.

 

Nie musisz wyrzucać wszystkich rzeczy, które kojarzą Ci się z minionym związkiem. Te, które przywołują dobre wspomnienia powinnaś zostawić, kiedyś będą cenną pamiątką i symbolem tego, czego się nauczyłaś dzięki tej relacji. Jeśli teraz nie możesz na nie patrzeć schowaj je, ale nie pozbywaj się ich zupełnie. 

Spróbuj skupić się na poznawaniu nowych ludzi, odwiedzaniu nowych miejsc, podróżowaniu i budowaniu nowych wspomnień. Niech nowy początek dotyczy każdej dziedziny Twojego życia.

spróbuj na nowo odkryć kim jesteś

Każda relacja czegoś nas uczy. Kiedy już uporałaś się z silnymi emocjami, zaczęłaś budować nowe życie, spróbuj skupić się na tym, kim jesteś i z kim chcesz być.

Zobacz też: CZY MOŻNA BYĆ ZAKOCHANYM W DRUGIEJ OSOBIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE?

Pozwól sobie na to, by odkryć siebie i... pokochać to kim jesteś. Nie da się bowiem pokochać drugiej osoby i stworzyć udanego związku, dopóki nie zaakceptujemy samych siebie.

Zadbaj o swoje pasje, o to, co Cię interesuje, podróżuj, spotykaj się z przyjaciółmi, zadbaj o swoją rodzinę i pokochaj siebie. Bycie singielką wykorzystaj jako czas dla siebie, czas na to, by stać się lepszą i jeszcze ciekawszą osobą, dla samej siebie.

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 17.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×