Jak szybko poprawić pamięć? Oto bardzo prosty trik

Często zdarza Wam się zapomnieć, gdzie położyliście telefon, klucze, czy portfel? To normalne, ale można tego uniknąć. Oto Prosty i skuteczny sposób na to, by zapamiętywać lepiej i więcej!

lepsza pamięć.jpg

Jak szybko poprawić pamięć? Oto bardzo prosty trik

 

Z wiekiem nasz mózg przyjmuje coraz mniejsze dawki informacji, a nasza pamięć, zwłaszcza, gdy jej nie ćwiczymy, zaczyna się pogarszać. Może być to nieco uciążliwe i często krzyżować nam nasze plany. Naukowcy dowiedli jednak, że jest bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób na to, by szybko poprawić umiejętność zapamiętywania.

Zobacz też: "BRUDNE MYŚLI" POMAGAJĄ ZAPAMIĘTYWAĆ I POPRAWIAJĄ PAMIĘĆ? 

Brytyjscy badacze przeprowadzili eksperyment, w którym poproszono ludzi o obejrzenie krótkiego filmu. Wszystkich biorących udział w badaniu podzielono na dwie grupy. Pierwszej z nich kazano po obejrzeniu na chwilę zamknąć oczy i następnie wymienić jak najwięcej szczegółów, które zapamiętali z projekcji. Druga grupa miała to samo zadanie, jednak ich nie poproszono o to, by zamknęli swoje oczy. Okazało się, że osoby, które miały zamknięte oczy zapamiętały o 23 procent więcej niż te, które miały oczy otwarte.

 

Jak to możliwe? Otóż naukowcy twierdzą, że zamykając oczy obniżamy poznawcze obciążenie naszego mózgu. Dzięki temu dociera do nas mniej bodźców i możemy bardzo skupić się na tym, co chcemy zapamiętać. Główny koordynator badań oraz psycholog z Aston University w Wielkiej Brytanii, Robert Nash mówi, że zamknięcie powiek może pomóc tworzyć mentalny obraz rzeczy, które próbujesz sobie przypomnieć.

Zobacz też: W ŻYCIU POWINNIŚMY SIĘ KIEROWAĆ SERCEM, CZY ROZUMEM? OTO CO MÓWI NAUKA 

- Kiedy nie jesteśmy zmuszeni obserwować i patrzeć na to co dzieje się przed nami i wokół nas, nasz mózg łatwiej potrafi odtworzyć obraz i przypomnieć sobie, gdzie położyliśmy ten telefon, którego tak pilnie potrzebujemy. Jeśli jesteśmy bardzo rozproszeni i próbujemy zrobić 20 rzeczy na raz, nic dziwnego, że ciężko nam przypomnieć sobie konkretne szczegóły i skupić się na zapamiętanych treściach - mówi dr Nash.

Zatem następnym razem, gdy szybko będziesz musiał znaleźć kluczyki do samochodu, portfel, czy telefon po prostu stań i i zamknij na chwilę oczy, a zobaczysz, że znacznie szybciej przypomnisz sobie, gdzie są skarby, których właśnie szukasz.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 26.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×