Jak Twoje ciało wyraża skrywane emocje?

Twoje najważniejsze uczucia przemawiają przez ciało nawet wtedy, gdy starasz się je ukryć...

skrywaneemocje.jpg

W codziennym życiu bardzo często decydujemy się na kłamstwa dotyczące naszych prawdziwych uczuć. Tak, większość z nas jest bardzo skryta- kłamiemy po to, żeby nie sprawić bliskim przykrości czy choćby dlatego, że nie mamy ochoty rozwijać tematu. To dlatego mówimy "wszystko u mnie w porządku", kiedy wali nam się cały świat, czy "nie gniewam się", kiedy cierpimy przez bliską nam osobę. Mimo że oszukujemy słowami, nigdy nie nauczymy się oszukiwać ciałem- to właśnie ono wyraża nasze prawdziwe emocje. Jak je obserwować?

Kiedy jesteś przerażona, zazwyczaj cierpi Twój żołądek. U innych strach poznasz po nagłym poceniu się i chodzeniu w kółko- tak, jakby szykowali się do ucieczki. Gniew objawia się uciążliwym pulsowaniem w uszach, a także zaciśniętą szczęką. Przypomnij sobie, jak się czujesz, gdy ktoś Cię upokorzył. Tak, jakbyś chciała jak najszybciej zniknąć, prawda? Właśnie tak zachowuje się Twoje ciało- zaczynasz się garbić, stajesz się słaba i bezradna, bardzo często się czerwienisz. 

Kiedy się wstydzisz, mogą pojawić się problemy z oddychaniem, przyspieszone bicie serca i odrętwienie- oznacza to, że nie wiesz, co dalej robić. Wstyd sprawia, że czujesz ogromny ciężar i jak najszybciej chcesz uniknąć towarzystwa ludzi. Kiedy spotykasz wroga, Twoje ciało jest całe napięte i gotowe do walki- niekoniecznie fizycznej. Jesteś w pełni przygotowana na atak i rozpętanie awantury. Najciekawsza ze wszystkich emocji jest jednak... arogancja, inaczej ukryty gniew.

Aroganccy ludzie jako nieliczni potrafią ukryć swoje prawdziwe emocje-przynajmniej do pewnego momentu. Zachowują się powściągliwie, a ich ruchy są zazwyczaj przemyślane i eleganckie. Są stłumieni, a jednocześnie gotowi do ataku pod byle pretekstem. W ich oczach łatwo zobaczyć wściekłość. 

Pamiętaj, że szczerość to nie tylko sposób na zachowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, ale także najwygodniejsza postawa, jaką możesz przybrać. Mimo że przez swoje szczere wyznania możesz bardzo wiele stracić, to właśnie prawda sprawi, że poczujesz się dobrze w swoim ciele. To także doskonały sposób na zbudowanie trwałych więzi.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 23.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×