Jak uratować związek?

Jak rozmawiać? Jak postępować, aby utrzymać związek? Na te tak ważne życiowo pytania napisano wiele książek. Ich autorzy mieli dyplomy z uczelni ale byli też i tacy, co "dyplom" wydało im życie i mają prawo się wypowiedzieć. Treść oparta na własnym lub znajomych życiu, liczne przykłady, porady i podpowiedzi. Czy upadający związek da się jeszcze uratować?

Jak uratować związek?

Jak uratować związek?

Każda praktycznie gazeta ma gotowe utarte schematy i "złote" rady. Oglądając programy kobiece, zaproszeni "specjaliści" również nie mają problemu z wypowiadaniem się na dany temat. Każdy zna odpowiedź, podpowie co uczynić, aby ratować związek i być w pełni happy;) Jedna szczególna rada zawsze się powtarza - trzeba rozmawiać! Owszem, bardzo trafne spostrzeżenie i na pewno przydatne.

Jest tylko taka ironia losu, że główni powtarzający się eksperci przeważnie..... są sami i nie potrafią utrzymać dłuższej relacji. Mają za sobą wiele nieudanych związków formalnych i luźnych. Chyba "rozmowa" nie do końca im wyszła i rady tak pewnie serwowane innym, u siebie jednak nie znalazły zastosowania.

Co zrobić kiedy rozstanie jest nieuniknione? Kliknij tutaj i przeczytaj rady, jak wyleczyć złamane serce!

Każdy z nich (z nas) zna wyśmienicie teorię, ale jak dochodzi do części praktycznej, wtedy jest zdecydowanie trudniej. Jakie to proste, rani cię - zostaw go! Tak, poradzić proste, ale jeżeli ktoś zawładnął do końca sercem i ciałem to nie ma tabletki zapomnienia, sami musimy to ogarnąć, przetrawić i ma wyboleć do samego końca.

Jest jedna prawidłowość - jak ludzie jeszcze rozmawiają, to wcześniej czy później - sami dojdą do jakiegoś konsensusu bez pomocy osób trzecich. Mogą się kłócić, nazywać "po imieniu" ale jeszcze jest szansa na kompromis. Jak są emocje, nawet negatywne, to i jest jeszcze uczucie. Godzenie zawsze jest przyjemne. Kiedyś jeden pan mi powiedział, że uwielbia prowokować żonę do kłótni, ponieważ później mają najbardziej udany seks.

Z mojej wiedzy nikt nie napisał książki, ani nie podał sprawdzonego środka dla tych co już dawno nie mają ochoty ani o czym rozmawiać. Kiedy pomiędzy nimi jest mur nie do przebicia i emocje dawno wygasły, wtedy każdy podręcznik otwarty na jakiejkolwiek stronie nic nie zadziała. Nikt nie wymyślił sposobu aby dwoje wypalonych ludzi przywrócić do wspólnego życia i pobudzić ich dawno uśpione serca. Żadne słowo nie przeciśnie się przez ściśnięte gardło i z wielu marzeń pozostaje jedno podstawowe  - aby druga osoba zniknęła z naszego życia!

Poznaj 5 sposobów, jak zapomnieć o swoim eks!

Żeby coś jeszcze uratować musi być punkt zaczepienia. Jeżeli wszystkie więzi zostaną przerwane przez nieubłagany upływ czasu to żaden "lekarz dusz" nie jest w stanie reanimować.

Jedynym ratunkiem jest definitywne rozstanie, a upływ czasu pozwala nabrać wiatru w żagle i wyruszyć w nowy życia rejs.

Wróżby i porady miłosne, doradztwo życiowe i duchowe
Wróżka Karo
Zadzwoń: 700 688 343
Opłata za minutę połączenia to 4.26 zł brutto
Wyślij SMS o treści: TC.KARO. treść pytania do eksperta
pod numer 73068  Koszt SMS to 3.69 zł brutto
Kliknij TUTAJ i zobacz profil Wróżki

Foto: ThinkStock


Dodał(a): Wiktoria Jakubowska , Czwartek 25.10.2012 (aktualizacja: 2012-12-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×