Jak zapomnieć o byłym facecie?

Rozstania bywają ciężkie zwłaszcza kiedy nadal jesteśmy zakochane. Sprawdźcie, jak sobie pomóc szczególnie w pierwszych dniach.

rozstanie.jpg

Powody rozstań bywają różne. Czasem uczucie po prostu się "wypala", a czasem winna jest druga strona. Najgorzej jeżeli wtedy nadal kochamy. Na pewno niejedna z was ma w pamięci rozczochraną Bridget Jones siedzącą w pidżamach i zajadającą słodycze, czy Magdę M. z miską popcornu z lodami oglądającą "Casablancę" po rozstaniu z ukochanym.

Czasem warto próbować ratować związek, ale bywa i tak, że jesteśmy pewne tego, że nie ma to większego sensu, zatem jak sobie poradzić z pustką, która zostaje?

1. Posprzątaj mieszkanie

Nie ma się co łudzić - jeżeli odszedł i zmienił Cię na inny model, nie warto na niego czekać. Spakuj jego szczoteczkę, piankę do golenia i inne akcesoria oraz ubrania i po prostu wyrzuć. Napotykanie się na przedmioty do niego należące wcale Ci nie pomaga w zapominaniu. Uwierz nam. Zwłaszcza wąchanie jego zapachu perfum. Najlepiej żebyś zmieniła wystrój mieszkania - to dobry początek czegoś nowego.

2. Wyczyść dysk komputera

Oglądanie wspólnych zdjęć i czytanie wiadomości wcale Ci nie pomaga w zapominaniu. Podobnie jak obserwowanie go na portalach społecznościowych - zwłaszcza kiedy Twoje miejsce już ktoś zajął.

3. Rusz się!

Siedzenie w domu na kanapie i użalanie się nad sobą nic nie da. Lepiej zacznij ćwiczyć! Dobrym rozwiązaniem będzie przejażdżka na rowerze, ale wskazane są też inne ćwiczenia. Z pomocą mogą przyjść filmiki z treningami, które znajdziesz choćby na YouTube. Może tak też np. zumba? Dzięki aktywności fizycznej w organizmie wytwarzają się endorfiny, które sprawią, że poczujesz się szczęśliwsza, no i też Twoje mięśnie będą Ci za to wdzięczne.4. Postaw na relaks

Wyjedź na babski weekend z przyjaciółkami, albo samotnie wybierz się w ciekawe miejsce, w które zawsze chciałaś się wybrać. Nie zawadzi także wyjście do spa, czy kosmetyczki. Jesteś piękną kobietą, którą chciałoby poznać wielu facetów - nie zapominaj o tym!

5. Nie wskakuj do łóżka byle komu

Kończąc związek wiadomo, że brakuje również seksu, ale to że ktoś na chwilę zwróci na Ciebie uwagę i pójdziecie do łóżka np. po imprezie w klubie wcale nie jest pomocne. Dla niego może to być tylko przygoda i znowu zostajesz z "dołem". Podobnie rzecz się ma z facetem, z którym spotykasz się przez krótki czas. Najpierw sprawdź, czy na pewno jest wart Twojego czasu.

6. Zrób coś dla kogoś obcego

Czasem nawet zwykłe kupienie kawy, czy kanapki komuś obok może skutecznie poprawić nastrój i ta osoba niekoniecznie musi być bezdomna. Być może stojąc w kolejce i odwracając się z zamiarem zakupu kawy komuś za tobą staniesz twarzą w twarz z prawdziwym przystojniakiem? Nie zapomnij wtedy o promiennym uśmiechu.

Jak wy sobie radzicie z rozstaniami?Zoabczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 15.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Porady bardzo fajne, ja mogę jeszcze dodać mój sposób, czyli książka Jak zapomnieć eksa. To taki ciekawie przygotowany zestaw ćwiczeń, można w tej książeczce i pisać i rysować, można ją potargać, pogryźć. Można z nią robić wszystko, co tylko może pomóc. Polecam taki sposób.
Dodano: 2016-03-15 11:27:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×