Jak znaleźć czas na wszystko?

Dowiedz się, co robić by wykroić ze swojego dnia jeszcze trochę czasu, choćby po to, by efektywnie odpocząć. Oto kilka porad, które pozwolą Ci lepiej zapanować nad dobą.

Jak znaleźć czas na wszystko?

Jak znaleźć czas na wszystko?

Czy masz wrażenie, że ilość Twoich obowiązków wciąż rośnie? To zupełnie normalne! Im więcej masz zajęć, tym czujesz się szczęśliwsza. Jest tylko jeden warunek: musisz dobrze zorganizować swój czas, w przeciwnym razie, nadmiar przyprawi Cię o stres. Dowiedz się, jak znaleźć czas na wszystko?

Pilnuj się przed telewizorem. Nie ma nic złego w maratonach filmowych od czasu do czasu, lecz nie możesz przez to zaniedbywać innych zajęć. Sposobem na uniknięcie zahipnotyzowania przez telewizyjny program jest oglądanie filmów na DVD. Najlepiej ogranicz się do jednego filmu dziennie.

Wyluzuj z mailami. Jeśli na swojej poczcie lub w smartfonie masz ustawiony alarm, który informuje Cię o każdej nowej wiadomości zmień go. Za każdym razem, gdy dostajesz takie powiadomienie odrywasz się od tego, co w danym momencie robisz, a każdy mail wytrąca Cię z rytmu. Sprawdzaj pocztę np. trzy razy dziennie, jeżeli musisz być bardziej na bieżąco, ustaw budzik, który poinformuje Cię o nieprzeczytanych wiadomościach np. co dwie godziny.

Codzienna gonitwa sprawia, że ludzie często tracą z oczu to, co dla nich naprawdę istotne. Nie dopuść do tego! Kliknij i sprawdź, jak zarządzać swoim czasem!

Surfuj po internecie z głową. Internet jest obecnie największym pożeraczem czasu, zarówno w pracy jak i w domu. Zainstaluj aplikację, która będzie obliczać Twój czas spędzony online. Ustal sobie limit, którego nie możesz przekroczyć i pilnuj go.

Sprzątaj mieszkanie na bieżąco. Lepiej codzienne zrobić coś małego, niż przeznaczać cały wolny dzień na wielkie porządki. Ustal sobie grafik sprzątania, którego będziesz przestrzegać przez cały tydzień, np. poniedziałek- pranie, wtorek- prasowanie, środa- odkurzanie, itd.

Szykuj się szybciej. Wszelkie zabiegi kosmetyczne i upiększające są przede wszystkim po to, by spędzać mniej czasu przed lustrem. Zamiast codziennej depilacji chodź na wosk do kosmetyczki, makijaż permanentny da Ci codziennie dodatkowe kilka do kilkunastu minut, które wcześniej poświęcałaś na malowanie brwi i kresek na powiekach. Idealnym rozwiązaniem jest też manicure hybrydowy, utrzymuje się na Twoich paznokciach około dwóch tygodni, więc nie musisz robić go sama co drugi, trzeci dzień.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentnyUstal godzinę, o której wychodzisz z pracy. Pracownicy biurowi często zostają w pracy po godzinach, tylko dlatego, że nie określili wcześniej godziny, o której opuszczają swoje stanowisko. Zapisz się po pracy na dodatkowe zajęcia, najlepiej na siłownię, jogę lub inną formę aktywności fizycznej. Napięty grafik mobilizuje, dzięki temu zrobisz więcej w krótszym czasie.

Zrób użytek ze zmarnowanego czasu. Codzienne miewasz takie chwile, w których możesz zrobić coś jeszcze. Jadąc rano do biura autobusem czytaj książkę, gazetę lub sprawdź pocztę. Zaoszczędzisz dzięki temu cenne minuty. Jeżeli przez swoje obowiązki zaniedbujesz relacje ze znajomymi, zaproś ich do uczestnictwa w Twoich codziennych zajęciach. Umów się na szybką kawę z przyjaciółką podczas przerwy lunchowej w pracy albo zabierz ją ze sobą na siłownię, którą odwiedzasz co środę. Dzięki temu sobotnie popołudnie będziesz mogła przeznaczyć na coś innego.

Foto: Thinkstock

Źródło: MilionKobiet.pl
Dodał(a): Martyna Matysiak , Piątek 31.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Jak oszczędzić trochę czasu?

    Oszczędzanie czasu

    W dzisiejszym, zabieganym świecie nieraz trudno podołać wszystkim obowiązkom, nie mówiąc już o wygospodarowaniu chwili dla siebie. Jak rozsądnie oszczędzać czas? czytaj więcej

  • Poznaj receptę na brak czasu!

    Poznaj receptę na brak czasu!

    "Nie mam czasu" - to chyba jedno z najczęściej wypowiadanych zdań. Często marzymy o tym, aby choć na jeden dzień doba stała się dłuższa, byśmy mogli dokończyć zaległe sprawy,… czytaj więcej