Jak zostać duszą towarzystwa?

Jesteś nieśmiała? Zobacz, jak przełamać strach i zacząć przyciągać do siebie ludzi!

duszatow.jpg

Każda z nas zna taką osobę- duszę towarzystwa, która w każdej sytuacji przyciąga do siebie grono znajomych. W czym tkwi sekret i jak stać się kimś takim? Mamy na to kilka sposobów. 

1. Polub samą siebie. Aby zacząć przyciągać ludzi, musisz najpierw polubić swoje własne towarzystwo. Wcale nie musisz być najpiękniejsza, ani najmądrzejsza ze wszystkich przyjaciół- wystarczy, że nabierzesz do siebie dystansu. To, że ktoś na Ciebie patrzy, wcale nie znaczy, że Cię krytykuje.Zauważ, że osoby z którymi najbardziej lubisz przebywać to zazwyczaj ludzie, którzy potrafią śmiać się z samych siebie. 

2. Bądź ciekawa. Postaraj się wykazać jak największe zainteresowanie tym, co słychać u Twoich znajomych. Bądź zawsze otwarta na rozmowę. Ludzie zaczną lubić Cię za to, że mogą na Ciebie liczyć w każdej sytuacji. Naucz się także zapamiętywać jak najwięcej szczegółów na temat nowo poznanych osób.

3. Szczere komplementy. Od czasu do czasu powiedz swoim znajomym coś miłego. Nie może to być wymuszony komplement, jednak nie bój się doceniać zalet swoich przyjaciół. Zwracaj uwagę na to, co robią pozytywnie i pokaż im, że zauważasz ich starania. Każdy z nas lubi być doceniany. 

4. Bądź optymistką. Oczywiście, nie zawsze masz obowiązek być radosna, jednak staraj się widzieć w życiu jak najwięcej pozytywów- uwierz, że podczas spotkania towarzyskiego większość przyjaciół chciałaby zapomnieć o swoich codziennych problemach i choć przez chwilę się rozluźnić. Zauważ, że sama lgniesz do ludzi, którzy zarażają optymizmem!

5. Trening czyni mistrza. Postaraj się nie unikać ludzi. Swoje umiejętności możesz przecież ćwiczyć w każdej sytuacji- choćby podczas rodzinnego obiadu czy zakupów. Znajdź temat, w którym czujesz się najlepiej, a zobaczysz, że z czasem rozmowa z innymi stanie się bardziej naturalna! Kiedy już nauczysz się rozmawiać, nie zapominaj o tym, aby zawsze być dobrym słuchaczem.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 18.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×