Jaki jest przepis na miłość małżeństwa z 70-letnim stażem?

Czy można być zakochanym przez 70 lat? Poznajcie historię niezwykłego małżeństwa.

Jaki jest przepis na miłość małżeństwa z 70-letnim stażem?

Irene i Thomas znają się w sumie 85 lat. Ich drogi przecięły się, ponieważ mieszkali niedaleko od siebie. Przyjaźnili się od 1931 roku.  Obecnie on ma 93 lata, a ona 91. Małżeństwem są od 1945 roku i ciągle pałają do siebie ogromną miłością. Rozstali się tylko na czas, kiedy Thomas musiał jechać na front. Miał wtedy 19. lat i na szczęście wrócił cały i zdrowy.

W obecnych czasach, kiedy wiele par wcale nie planuje ślubu, albo rozwodzi się przez byle błahostkę, zapewne części osób będzie ciężko uwierzyć, że tych dwoje ludzi w tym roku obchodzi swoją 70. rocznicę ślubu.

Zobaczcie także: Ślub w wieku 100 lat? Tak, to możliwe!

Jaki jest ich sposób na tak długi związek? Twierdzą, że przez całe życie okazują sobie szacunek i odnoszą się do siebie z kulturą. Thomas wspomina, że rodzice zawsze powtarzali mu, jak ważne są dobre maniery.

Przytacza również historię, której był uczestnikiem. Otóż pomógł kobiecie, która wracała ze sklepu i wypadły jej zakupy. Grupa nastolatków nawet się nie ruszyła, a wręcz śmiała z tej sytuacji. Dla Thomasa było to po prostu przykre. Rodzice mu wpoili, że kobietom trzeba pomagać.

Zobaczcie także: Chcesz schudnąć? Zakochaj się! - Oto zaskakujące wyniki badań

Małżeństwo nie ukrywa, że zdarza im się kłócić, jednak szybko łagodzą konflikt. Pomimo tego, że nie mają dzieci, nadal są ze sobą mocno związani. Chadzają do restauracji, kina, na spacery. Mieszkają w Anglii i uważają, że jest to najlepsze miejsce do życia.

Czy zgadzacie się, że m.in. szacunek i dobre maniery mają wpływ na długotrwały związek?

Poznajcie małżeństwo z 70. letnim stażem:Zobaczcie także:Źródło: Mirror/ YouTube
Foto: YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 10.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×