Jaki jest Twój styl w miłości?

Jaki typ związków tworzysz? Co jest dla Ciebie ważne w relacji z partnerem? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jaki jest Twój miłosny styl.

Jaki jest Twój styl w miłości?

Jaki jest Twój styl w miłości?

Twoje cechy charaktery wpływają na to jakie tworzysz związki. Istnieją trzy podstawowe typy relacji i zachowań partnerów, nazywane miłosnymi stylami. Zapoznaj się z nimi i sprawdź, który z nich jest Tobie najbliższy.

Styl lękowy. Bardzo się starasz, by Twój partner dobrze czuł się w związku i jeśli cokolwiek może źle wpłynąć na waszą relację, rezygnujesz z tego. Na rzecz związku nie angażujesz się w inne sfery życia. Miłość jest Twoim priorytetem, traktujesz swojego mężczyznę jak księcia i oczekujesz, że będziesz jego księżniczką. Robisz dla niego wszystko to, co chciałabyś żeby on robił dla Ciebie. Ważne są dla Ciebie detale, gdy widzisz, że Twój partner miał zły dzień, wstępujesz do jego ulubionej restauracji i kupujesz dla niego kolację na wynos. Dokładnie wiesz co mu sprawia przyjemność. Pragniesz, by on był dla Ciebie tak samo dobry, jak Ty dla niego. Oczekujesz dużego zainteresowania, podczas gdy jemu potrzebna jest przestrzeń. Pamiętaj, że mężczyźni nie są aż tak drobiazgowi. To, że nie przytula Cię co chwilę i woli czasem spędzić wieczór z kumplami, wcale nie oznacza, że kocha Cię mniej lub wcale.

Styl unikający. Uwielbiasz sama organizować swoje życie i mieć nad nim całkowitą kontrolę. Związek i zaangażowanie oznaczają dla Ciebie przede wszystkim utratę niezależności i uległość mężczyźnie. Potrzebujesz dużo przestrzeni, gdy go nie ma tęsknisz, ale zbyt długie przebywanie razem męczy Cię i ogranicza. Ogromna potrzeba wolności sprawia, że stworzenie związku może być dla Ciebie dużym wyzwaniem. Znajdź równowagę między czasem tylko dla Ciebie i waszym wspólnym. Dopuść go do sfer w swoim życiu, w których on chętnie weźmie udział. Mężczyzna chce czuć się potrzebny i być oparciem dla swojej partnerki, dlatego nie manifestuj ciągle swojej samodzielności. A i wprowadź do swojego słownika słowo "kompromis".

Styl spokojny, oparty na poczuciu bezpieczeństwa. Oznacza, że jesteś zrównoważona, otwarta emocjonalnie i wierzysz, że miłość może trwać. Czujesz się ze sobą komfortowo, a kłótnie w związkach nie są Twoim zmartwieniem. Nie prowokujesz awantur i łagodzisz je w zalążku. Czasem jednak warto byś zawalczyła o swojego ukochanego. Nie jesteś typem zazdrośnicy, ale gdy okażesz mu zainteresowanie i wypytasz dokładnie o skład znajomych, z którymi spędza wieczór, on poczuje się dowartościowany. Takie drobne sygnały wzmocnią waszą więź.
Dodał(a): Martyna Matysiak , Środa 08.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim
Mój styl w miłości to styl spokojny
Dodano: 2012-08-09 10:54:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×