Jakie rzeczy są bardziej intymne niż seks? Oto kilka z nich

Choć wydawać by się mogło, że nie ma rzeczy bardziej intymnej niż seks, prawda jest inna. Są pewne zachowania, które znaczą znacznie więcej niż wspólna noc.

największa_intymność.jpg

Jakie rzeczy są bardziej intymne niż seks? 

Seks to wielka intymność. Jednak nie jest to jedyna rzecz jaką można zrobić dla drugiej osoby, by dać jej odczuć, że darzymy ją szczególnymi uczuciami. Co jest zatem znacznie intymniejsze, zwłaszcza dla kobiet? oto lista rzeczy, które można powiedzieć i zrobić dla drugiej osoby, by poczuła się naprawdę wyjątkowo.

1. Zaopiekować się nią, gdy jest chora

To naprawdę bardzo intymna rzecz, zająć się kimś, gdy jest chory. Choć wydaje się to oczywiste, jest to nie tylko dowód na to, że mocno nam na kimś zależy, ale także na to, że nie jest dla nas najważniejsze to jak dana osoba się prezentuje i wygląda, gdy jest w pełni sił.

Kiedy mężczyzna oferuje swoją pomoc, gdy jego partnerka jest chora, daje jej także do zrozumienia, że chce się nią opiekować nie tylko kiedy jest w pełni sił, ale także właśnie wtedy, kiedy jest bezbronna i najbardziej potrzebuje jego pomocy.

 

2. Spanie, a nie tylko sypianie z drugą osobą

Seks jest ważnym elementem intymności, ale nie jedynym jaki łączy się z łóżkiem. Zwykłe wspólne spanie obok siebie może być znacznie bardziej intymną rzeczą, niż wspólne łóżkowe uniesienia. Leżąc obok, obejmując się, dajemy drugiej osobie poczucie bezpieczeństwa i dużego zaufania, a to o wiele bardziej intymna relacja niż sam nawet namiętny seks.

Jeśli mężczyzna po gorących uniesieniach zostaje, co więcej potrafi zostać u Ciebie tylko po to, by z Tobą spać, to naprawdę bardzo czuły gest.

Zobacz też: CZY MOŻNA BYĆ ZAKOCHANYM W DRUGIEJ OSOBIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE? 

3. Zapoznanie z rodziną

Fakt, że zechcesz kogoś przedstawić swojej rodzinie to naprawdę dowód na to, że traktujesz kogoś poważnie i vice versa. Często o swoim partnerze można się dowiedzieć znacznie więcej przybywając z jego najbliższą rodziną niż z nim samym, dlatego fakt, że zapoznaje Cię on ze swoją rodziną to naprawdę duży gest intymności z jego strony i znak na to, że chce się z Tobą podzielić czymś, co stanowi część niego samego.

intymność3.jpg

Intymność jest bardzo ważną rzeczą w związku

4. Propozycja wspólnego urlopu

Kiedy ktoś planuje czas odpoczynku, czas, w którym chce się zrelaksować i czuć dobrze i chce, byś była częścią tego czasu, doceń to. Wspólne planowanie wakacji jest bardzo ważną i naprawdę intymną rzeczą. To sygnał, że ktoś dobrze czuje się w Twoim towarzystwie i chce spędzać z Tobą jak najwięcej czasu. Relaksuje się przy Tobie i pragnie byś była blisko.

Poza tym wspólne spędzanie urlopu to bardzo dobry czas, by się jeszcze lepiej poznać. Skoro ktoś Ci to proponuje to nie tylko chce ten czas spędzić z Tobą, ale chce byście się wzajemnie jeszcze lepiej poznali.

5. Wspólne milczenie

To brzmi absurdalnie, ale to szczera prawda. W ciszy jest niesamowita intymność. Zwróć uwagę jak ciężko jest samemu przebywać w milczeniu, a co dopiero z drugą osobą. Często boimy się ciszy, gdyż w wielu wypadkach prowadzi ona do niezręczności. Nie wiemy jak się zachować i co robić, gdy nagle podczas wspólnego spotkania nic się nie dzieje. Związek, w którym milczenie nie razi musi opierać się na dużej intymności.

A teraz wyobraź sobie, że siedzisz razem ze swoim partnerem, nie robicie zupełnie nic, a mimo tego świetnie się wspólnie czujecie. Czy to nie jest niesamowicie intymna sytuacja? Czuć taki komfort przebywania z drugą osobą to duże szczęście. Nie chodzi o to, by wiecznie spędzać czas na wspólnym nie robieniu niczego, ale kiedy dwoje ludzi ufa sobie, dobrze się zna i jest miedzy nimi niezwykła intymność, to wspólne "nic" jest naprawdę piękną chwilą. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 23.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Slabe to...
Dodano: 2016-09-26 22:49:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×