Jakie zdjęcia profilowe kobiet lubią mężczyźni?

Też się zastanawiacie, jakie zdjęcie profilowe dodać aby podobało się mężczyznom? Znamy odpowiedź, jak powinno ono wyglądać.

Jakie zdjęcia profilowe kobiet lubią mężczyźni

W obecnych czasach, kiedy naszym życiem kierują portale społecznościowe, randkowe itp. bardzo się liczy to, w jaki sposób się na nich zaprezentujemy. Naszą wizytówką często staje się zdjęcie profilowe. Jak ono powinno wyglądać aby spodobało się mężczyznom? Powinno być naturalne, czy lepiej odpowiednio wystylizowane? Amerykańscy naukowcy postanowili to zbadać.

Badacze z University of Connecticut postanowili nareszcie rozwiać wątpliwości, jakie zdjęcia płci przeciwnej cieszą się największym zainteresowaniem. Przebadano 305 heteroseksualnych osób w wieku 17-36 lat, których zadaniem była ocena dwóch fotografii. Kobiety wypowiadały się na temat mężczyzn i odwrotnie.

Na pierwszym zdjęciu widniała postać w pełnym makijażu, fryzurze oraz ustawiona w korzystnym świetle. Na drugim z kolei była osoba sfotografowana bez specjalnego przygotowania, codziennie ubrana i ustawiona w normalnym świetle.

Zobaczcie także: Inteligencję oceniamy po... głosie? Zobaczcie wyniki nowych badań

Zapewne większość z was myśli, że lepsze noty zebrała osoba przygotowana do zrobienia zdjęcia, lecz nie do końca jest to prawdą. Mężczyźni podkreślali atuty wizualne, ale nie zapominali także o osobowości.

Panowie oczywiście przyznali, że z zadbaną kobietą chętniej by się umówili na randkę, co nie znaczy, że zrobiliby to bez żadnego "ale". Badania jednocześnie wykazały, że kiedy jesteśmy zadbane, zmniejsza się zaufanie w stosunku do naszej osoby, lecz mimo wszystko wrażenia wizualne wygrywają.

Zobaczcie także: Coraz więcej rozwodów jest z powodu... Facebooka? Zobaczcie wyniki badań

Panie także oceniły zdjęcia mężczyzn. Wyniki pokazały, że również wolimy zadbanych panów, lecz przy tym nie twierdzimy, że są mniej godni zaufania. Kobiety uważają, że na bardziej atrakcyjnych mężczyznach mimo wszystko można bardziej polegać i im ufać niż tym zaniedbanym. Panie jednak mimo wszystko stawiają na eleganckiego faceta, więc panowie - niektórzy z was chyba muszą się wziąć za siebie.


Zgadzacie się z tymi wynikami?

Zobaczcie także:Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Środa 13.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×