Jeśli zauważysz, którąś z tych rzeczy u swojego partnera - zerwij z nim! #ThatsNotLove

Czasem ciężko nam zauważyć sygnały, które powinny nas skłonić do tego, by jak najszybciej zakończyć nieszczącą relację...

przemoc w związku.jpg

YouTube.com/JoinOneLove

Przemoc w związku to duży problem. Bardzo często myślimy, że przemoc pojawia się jedynie wtedy, gdy partner używa siły, a każda kłótnia kończy się krzykiem i wyzwiskami. To jednak nie są jedyne sygnały toksycznej relacji...

Bardzo wiele osób doświadcza przemocy w związku choć nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Pewne sygnały są ignorowane i nie kojarzymy ich, niestety, z nękaniem, czy przemocą psychiczną. To sprawia, że sporo osób bezwiednie zgadza się na niechcianą przemoc, najczęściej psychiczną.

 

One Love, organizacja, która walczy z przemocą w związkach, stworzyła kampanię, która ma uświadamiać społeczeństwo, że nie tylko oczywiste sygnały świadczą o przemocy, ale te ukryte także.

Zobacz też: 6 OZNAK TEGO, ŻE TKWISZ W TOKSYCZNYM ZWIĄZKU

Problem ten dotyczy w dużej mierze bardzo młodych ludzi, dlatego świadomość o tym, jakie zachowania świadczą o tym, że relacja w jakiej tkwimy jest dla nas krzywdząca. Kampania społeczna uświadamia, że miłość nie może być stawianiem warunków, czy tłumaczeniem ciągłego kontrolowania. To szacunek jest najważniejszy i zawsze towarzyszy prawdziwej miłości.

Film promujący akcję pokazuje, jakie "codzienne" sytuacje nie powinny być przez nas tolerowane i mogą być oznaką tego, że tkwimy w toksycznym związku. Grupa młodych ludzi pokazuje, jak absurdalnym jest tłumaczenie chorej zazdrości miłością, zobaczcie sami.


Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 16.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar

Zobacz również

×