Kiedy przychodzi czas, by powiedzieć "kocham cię"?

Każdy z nas marzy o tym, by usłyszeć kiedyś od kogoś szczerze wypowiedziane dwa słowa - Kocham Cię. Kiedy jednak przychodzi właściwy czas, by wyznać to drugiej osobie?

jak wyznać miłość.jpg

Kiedy przychodzi czas, by powiedzieć "Kocham Cię"?

Miłość to oczywiście nie są tylko słowa, a głównie czyny. Wzajemny szacunek, dbanie o siebie, wspieranie się, zwłaszcza wtedy, gdy nie jest najlepiej. I choć każdy z nas teoretycznie zdaje sobie z tego sprawę, to wszyscy chcemy usłyszeć te dwa magiczne słowa "Kocham Cię". Dlaczego tak bardzo nam na tym zależy?

Zobacz też: CZY MOŻNA BYĆ ZAKOCHANYM W DRUGIEJ OSOBIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE? 

Wielu z nas jednak boi się pochopnie wypowiadać te słowa, co oznacza, że naprawdę niosą one ze sobą duże znaczenie. Tak naprawdę często mamy problem z tym, by wyznać komuś miłość za pomocą tych dwóch słów.

Niektórzy oczekują, że już na początku związku takie wyznanie powinno mieć miejsce. Co więcej, nie wyobrażają sobie rozpoczęcia związku bez tego wzajemnego wyznania. Inni natomiast są bardziej powściągliwi i zdarza się, że zwlekają z tym naprawdę bardzo, bardzo długo. Kiedy takie wyznanie powinno mieć miejsce? 

jak wyznać miłość.jpg

Wyznanie miłości to bardzo ważny moment w każdym związku

Trzeba pamiętać o tym, że każdy związek rozwija się inaczej. Wszystko tak naprawdę zależy od dojrzałości partnerów i ich związku. Jedno jest pewne, nie ma co się śpieszyć, lepiej naprawdę wiedzieć co się mówi i nie rzucać słów na wiatr. Ciężko jest określić konkretne, czy choćby symboliczne ramy czasowe, w których dwoje ludzi powinno sobie wyznać tak ważną rzecz, gdyż każdy w inny sposób przeżywa relację i w różnym czasie dojrzewa do takiego wyznania.

Zobacz też: CZY ON NAPRAWDĘ JEST TWOJĄ BRATNIĄ DUSZĄ? 

Najczęściej to mężczyźni mają z tym większy problem i nie są zbyt skłonni do takich wyznań. Kobiety zaś nie potrafią tego zrozumieć i zaakceptować, gdyż im emocjonalne gesty przychodzą znacznie łatwiej. Niestety takie sytuacje często prowadzą do nacisków ze strony partnerki i wywierania presji. To nie jest dobre, gdyż nawet jeśli mężczyzna w końcu powie to dla świętego spokoju, to za tymi słowami nie będzie szło tak naprawdę to, czego kobieta tak naprawdę pragnie. Oczywiście działa to tak samo w drugą stronę.

 

Warto zatem nie naciskać i poczekać, aż partner naprawdę poczuje się gotowy na to, by powiedzieć swojej ukochanej "Kocham Cię". Kiedy wyjdzie to od niego samego, kobieta będzie czuła, że za słowami idzie prawdziwe uczucie i  myśli, a nie tylko chęć zaspokojenia oczekiwań, a to z pewnością przyniesie znacznie większą radość.

Tak naprawdę nie jest ważny czas, który minął od początku związku, ale to, jak głęboka jest wasza relacja i czy naprawdę myślicie o sobie poważnie. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 20.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×