Kiedy Twój ukochany milczy

Mężczyźni często używają milczenia jako tarczy obronnej. Być może coś go gryzie, bądź zirytowała go jedna z Twoich uwag i następstwem tego jest niepokojące milczenie. Jeżeli pierwszą Twoją reakcją jest zagadywanie ciszy - powstrzymaj się i dowiedz się, jak postępować w takich sytuacjach.

141955275.jpg Kiedy Twój ukochany milczy

Tego rodzaju sytuacje zna każda kobieta. Spędzacie czas ze swoim ukochanym w gronie znajomych, wszystko wydaje się być w porządku, a w drodze powrotnej partner nie odzywa się ani słowem. Być może kobieta zrobiła coś, co go zirytowało. Nawet niewinna uwaga na temat jego relacji z matką mogła w ten sposób podziałać. Jeżeli mężczyzna czuje się kontrolowany lub krytykowany, włącza mu się część mózgu odpowiedzialna za emocje, co znacznie osłabia jego zdolność racjonalnego myślenia. Dlatego zraniony, bądź wkurzony mężczyzna, początkowo sam nie wie dlaczego tak właśnie się czuje. Wykorzystuje milczenie jako tarczę obronną.

Tutaj dowiesz się, jak ważna jest komunikacja w związku- kliknij!

komunikacja-w-zwiazku-54d67c7b56cd-9a48d-af3c8263794e_07cb24.jpg

W tej sytuacji kobieta powinna postarać się nie pytać o co chodzi. Nie można też zagadywać ciszy. Na tym etapie każde działanie partnerki może sprawić, że mężczyzna wycofa się jeszcze bardziej. Dlatego najlepiej zająć się własnymi sprawami, lub wyjść na długi spacer. Dopiero przy najbliższej okazji można zapytać ukochanego o powód jego milczenia. W żadnym wypadku nie można drążyć tematu, jeżeli mężczyzna odpowie, że wszystko w porządku, nie pozostaje nic innego, jak mu uwierzyć. Jeżeli taka sytuacja się powtórzy, warto szczerze porozmawiać ze swoim partnerem. Wyjaśnić, że ta sytuacja jest niekomfortowa dla obu stron. W ten sposób mężczyzna będzie wiedział, że nie powinien się więcej tak zachowywać.

Sprawdź, w jaki sposób rozmawiać ze swoim partnerem!

Jak się kłócić...aby się nie pokłócić - kliknij i sprawdź!

8436ea92b978d2ae816c71f38e5427d6_f4724f.jpg

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ThinkStockDodał(a): Paulina Lipska , Wtorek 18.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim
co za bzdura! no niech to ktos przeczyta i nie daj Boze.zastosuje sie do takich rad! skad Pani autorka wysnula takie wnioski? ze trzeba przeczekac i nie drazyc tematu?? ze zajac sie swoimi sprawami??? PAnia powinno sie ukarac za pisanie takich bzdur. Bzdur, ktore.nie maja zadnegi potwierdzenia ani w psychologii aniw zdrowym rozsadku. wstyd.
Dodano: 2012-09-18 23:18:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×