Klucz do serca kobiety

Do serca każdej z nas pasuje inny. Są historie z dobrym zakończeniem. Pojawia się mężczyzna, bez problemu otwiera zamek, żyjecie długo i szczęśliwie. Wiele z nas jednak zadaje sobie pytanie, czemu wciąż trafia na nieodpowiednich facetów.

Klucz do serca kobiety

Czasem nasze serca przypominają szafy pancerne. Ten, kto chce się dostać do środka, musi przez kilka miesięcy, a czasem nawet lat, pracować nad stworzeniem pasującego klucza. Szlifuje go, sprawdza, znowu poprawia. Wreszcie sejf się otwiera, otwiera się serce i padają te magiczne słowa:"Kocham cię". Dlaczego więc to, na co jeden mężczyzna pracuje latami, drugi może mieć w ciągu kwadransa? Odpowiedzialni są ci, którzy stworzyli twój sejf i zamek. Przede wszystkim twoi rodzice. Ale wpływ na to miały także twoje pierwsze obiekty fascynacji, choć jeszcze nie zadurzeń, jak kuzyni, wujkowie, starsi koledzy – nawet z zamierzchłych czasów, kiedy miałaś pięć lat. Ważne są oczywiście dawne miłości, od podstawówki po dorosłe życie. Wszystkie te doświadczenia kształtują wzorzec męskości, jaki nosisz w sobie. Każdy następny mężczyzna, przed którym otwierasz swoje serce, zmienia odrobinę zamek. Choć z czasem zmiany te są coraz mniejsze. Rzadko sobie uświadamiamy, że to te najdawniejsze wspomnienia mają najsilniejszy wpływ na nasze życie miłosne. I zdarza się, że spotkasz kogoś, kto wydaje się panem idealnym, tylko – nie wiedzieć czemu – wasza historia nie może znaleźć szczęśliwego rozwiązania.

❤ZŁOTY KLUCZYK

Otwiera drogocenną szkatułkę. Taką może mieć tylko prawdziwa księżniczka. Jej tatą jest król i to on wyrobił w ukochanej córeczce przekonanie, że jest wyjątkowa i najpiękniejsza. Od najmłodszych lat są ze sobą bardzo związani – zdaje się, że on woli zwierzać się księżniczce i spędzać czas z nią niż z królową matką. Z biegiem lat wychodzi na jaw smutna prawda, że żaden mężczyzna nie jest w stanie tak uwielbiać księżniczki jak jej tata. Księżniczka i jej złoty kluczyk trafiają więc do złotej klatki. Ona miewa w życiu innych mężczyzn, ale zawsze największym autorytetem w "męskich" sprawach, od wbijania gwoździ w ścianę do wyboru samochodu, jest jej tata. Wojciech Kruczyński, autor "Wirusa samotności", ten układ córki z ojcem nazywa samotnością lojalną: kobieta nie wiąże się z żadnym mężczyzną, bo jest lojalna wobec ojca. Jej serce mogą otworzyć tylko panowie znacznie od niej starsi, którzy się nią opiekują oraz traktują ją jak uczennicę lub małą dziewczynkę. Niestety z czasem okazuje się, że choć taki partner miał złoty kluczyk i ona zadurzyła się w nim od pierwszego wejrzenia, jest on jedynie marną imitacją prawdziwego króla jej serca. Czyli taty.

Co teraz?


■ Twój tata jest z pewnością wspaniałym mężczyzną. Ale ty jesteś już wystarczająco dorosłą kobietą, by zrozumieć, że on nie może być twoim partnerem. Czas już pożegnać się z mrzonką, że tylko tata cię rozumie, zna i potrafi ci pomóc. Taki proces nie jest prosty. Zajmie trochę czasu. Pierwszym krokiem może być wybranie jakiegoś zdjęcia, które dobrze uosabia twoją symbiotyczną więź z ojcem. I przecięcie go na dwie części – po jednej stronie ty, po drugiej tata. Patrz często na tę fotografię.

■ Staraj się odłączać od ojca. Nie trzeba radykalnego ucięcia kontaktów, można to robić stopniowo. Zamiast dzwonić do niego codziennie – zacznij dzwonić sześć razy w tygodniu, potem cztery... Nie proś o radę w każdej sprawie. Idź i zapytaj o zdanie kolegę z działu. Może też dobrze ci podpowie. Wprowadzaj do swojego życia inne męskie autorytety. Przygotowuj siebie – i pośrednio ojca – na tę chwilę, w której królewska korona trafi na skronie kogoś innego. Uważaj tylko, by nie były to siwe skronie!


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 10.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MariolciaK
łom;)
Dodano: 2011-07-14 13:46:38 Zgłoś nadużycie
nana27
Klucz francuski- jak większość, sonda mówi sama za siebie :/
Dodano: 2011-06-14 19:20:03 Zgłoś nadużycie
nana27
zdecydowanue Klucz francuski- gdzie miłość nierozerwalnie była związana z cierpieniem
Dodano: 2011-06-14 19:18:45 Zgłoś nadużycie
pilusx3
zdecydowanie "karta zbliżeniowa" ;) ciągle czekam na księcia ;p
Dodano: 2011-06-11 14:25:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×