Kobiety nie podejmują ryzyka?

Według badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców, kobiety są mniej skłonne do podejmowania ryzyka gdy w grę wchodzą dzieci! Dlaczego?

Kobiety nie podejmują ryzyka?

Kobiety nie podejmują ryzyka?

Przeprowadzono eksperyment wśród studentów i studentek z Wielkiej Brytanii mający na celu ustalenie, kto z nich jest w stanie podjąć większe ryzyko – kobiety czy mężczyźni. Okazało się, że to właśnie mężczyznom bardziej zależy na rywalizacji i odpowiednim statusie.  Kobiety zaś wykazują mniejsze zainteresowaniem w tym obszarze, ponieważ w grę wchodzi dziecko! Co ma z tym wspólnego dziecko i na czym polegał eksperyment?

Studenci mieli za zadanie grać w grę razem z osobą towarzyszącą, z którą potem mogliby podzielić się wygraną. Ciekawe jednak jest to, że dana osoba towarzysząca była tylko na zdjęciu! Fotki przedstawiały przystojnego mężczyznę, piękną kobietę i dziecko. Naukowcy prowadząc dany eksperyment odkryli, że większą skłonność do podejmowania ryzyka podczas gry hazardowej mieli panowie, gdyż obecność zdjęcia mężczyzny wzbudzała w nich większą chęć rywalizacji. Natomiast panie były wręcz bardziej ostrożne i budził się w nich instynkt macierzyński podczas widoku dziecka na zdjęciu. Jak więc widać, kobiety przywiązują duża wagę do roli dzieci w swoim otoczeniu.

Przeczytaj również:

Czy warto jeść pangę?

Badaj znamiona!


Dodał(a): Iza Hofman , Środa 18.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×