Kobiety w związkach z wysokimi mężczyznami są szczęśliwsze? Oto wyniki badań

Czy wzrost partnera może mieć wpływ na to, czy kobiety są bardziej, czy mnie szczęśliwe w związku? Oto co odkryli naukowcy.

wysoki mężczyzna.jpg

Kobiety w związkach z wysokimi mężczyznami są szczęśliwsze? Oto wyniki badań

 

Na to, czy związek jest udany, czy też niekoniecznie, ma wpływ bardzo wiele czynników. To jednak nie zniechęca głównie naukowców do tego, by wciąż badać, co tak naprawdę sprawia, że niektórzy są bardziej, a niektórzy mniej szczęśliwi w relacji ze swoim partnerem.

Koreańscy naukowcy postanowili wziąć pod lupę wzrost mężczyzn i sprawdzić, czy ma on jakiś wpływ na szczęście ich żon i partnerek. I co najciekawsze, badania pokazały, że związek taki istnieje. Według naukowców kobiety, które wyszły za mąż za mężczyzn wyższych od siebie są szczęśliwsze!

Zobacz też: POZNAJ 5 POTWIERDZONYCH NAUKOWO WSKAZÓWEK NA UDANY ZWIĄZEK 

Do badania posłużyły dane prawie 8 tysięcy indonezyjskich kobiet. Kitae Sohn, profesor ekonomii na Uniwersytecie Konkuk w Korei Południowej twierdzi, że analiza naukowa potwierdziła zależność - im większa różnica wzrostu między kobietą i mężczyzną, tym większe ogólne zadowolenie i szczęście zgłaszały badane kobiety. Niestety, według naukowców teoria ta sprawdza się przez pierwsze 18 lat małżeństwa.

 

Badania zostały przeprowadzone tylko na jednej grupie społecznej, dlatego, by ich wiarygodność była większa w planach jest przeprowadzenie ich także na grupie Amerykanów, jednak koreańscy naukowcy prognozują potwierdzenie odkrytej teorii.

Czy zatem kobiety są szczęśliwsze z wyższymi od siebie mężczyznami? Według najnowszych badań tak, ale warto pamiętać także o tych eksperymentach, które udowodniły, że mężczyźni niższego wzrostu wykazują mniejsze prawdopodobieństwo rozwodu, chętniej pomagają przy pracach domowych i... są bardziej dostępni niż mężczyźni wysocy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 03.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×