Kolor niebieski poprawia humor

Chcesz mieć dobry humor? Otaczaj się kolorem niebieskim! Udowodniono, że dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

KOLOR-NIEBIESKI-POPRAWIA-HUMOR.jpg

Wiele osób uważa, że pewne kolory wpływają lepiej lub gorzej na nasze samopoczucie. Naukowcy z Uniwersytetu Sussex w Wielkiej Brytanii postanowili zbadać te zależności, by nie opierać się już więcej na domysłach, a na sprawdzonej, naukowej wiedzy. 

Naukowcy sprawdzali, jak badani reagują na poszczególne kolory. Pod uwagę wzięto aktywność mózgu, tętno i skłonność do pocenia się. Okazało się, że kolor niebieski działał na wszystkich uspakakająco. Oprócz niego jeszcze fioletowy miał podobny wpływ, ale tylko na kobiety a zielony  - tylko na mężczyzn.

Zobacz także: Kobiety są bardziej skłonne do tego, by zdradzać?

Przez długi czas kolor niebieski kojarzył się raczej negatywnie, jako zimny i smutny. Najnowsze badania naukowców jednak dowodzą, że warto otaczać się tym kolorem, bo poprawia on humor i wprowadza w dobry nastrój.

Można więc śmiało napisać, że niebieski jest kolorem neutralnym - odpowiada i kobietom i mężczyznom, dlatego jeśli planujecie jakieś spotkanie, gdzie będą przedstawiciele różnej płci a do tego chcecie, by wszyscy tryskali humorem, użyjcie niebieskich dodatków. A w czasie urlopu ładujcie swoje zapasy dobrego humoru, spoglądając w błękitne niebo, czy na niebieskie morze!

Zobacz także: Barwy miłości - kolory, które go uwiodą

Od dziś też pewnie zupełnie inaczej będziecie interpretować słowa znanej piosenki: "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko..."!  


 

Źródło: MilionKobiet.pl, www.dailymail.co.uk
Foto: ShutterstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 10.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×