Komunikacja w związku

Im bliżej jesteś z partnerem, tym trudniej Wam się porozumieć, dzieje się tak dlatego, ponieważ przeceniacie swoje umiejętności komunikacyjne i zaczynacie używać coraz więcej skrótów myślowych. stnieją trzy podstawowe błędy, które są najczęściej popełniane przez pary. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się o jakie pomyłki chodzi oraz co zrobić, by ich uniknąć.

Komunikacja w związku

Komunikacja w związku

W związkach nieporozumienia z powodu udzielania sobie niejasnych komunikatów zdarzają się notorycznie.  Żeby uniknąć kłótni trzeba na bieżąco łamać szyfr. Za każdym razem, gdy Twój partner powie coś, co może być przez Ciebie interpretowane na kilka sposobów, poproś by doprecyzował, co dokładnie ma na myśli. Jasne i konkretne wypowiedzi gwarantują znacznie mniejszą ilość sprzeczek.

Zgubna wiara w telepatię. Parom z długim stażem związku często wydaje się, że znają się na wzajem tak dobrze, że potrafią czytać w swoich myślach. Jednak te same skojarzenia zdarzają się partnerom znacznie rzadziej niż myślą, przez co ich rozmowy przybierają czasem niespodziewany i nieprzyjemny obrót. Za każdy razem, gdy jesteś przekonana, że dokładnie wiesz co siedzi w głowie Twojego partnera postaraj się ustalić, czy przypadkiem nie jesteś w błędzie. Ważne jest, by na bieżąco rozładowywać atmosferę, spokojnie wyjaśniając sprawę zanim dojdzie do kłótni. Unikajcie pytań, które mają drugie dno. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć wypowiadaj się dosłownie i stosuj jak najmniej przenośni.

Ignorowanie mowy ciała
. Kontakt wzrokowy, gesty oraz wyraz twarzy często mają silniejszy przekaz niż wypowiadane słowa. Wysyłanie sprzecznych komunikatów może prowadzić do poważnych konfliktów. Pamiętaj, by dostosować ton głosu oraz postawę do swojej wypowiedzi. Mowa ciała powinna odzwierciedlać przekazywane werbalnie informacje.
Dodał(a): Martyna Matysiak , Czwartek 02.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×