Koniec czasu do namysłu

"Nie mamy swojego mieszkania, a mieszkanie u rodziców moich czy męża powoduje, że ciągle się kłócimy. Kiedy mówię mu, że powinniśmy zamieszkać na swoim, zgadza się ze mną. Ale gdy pytam, kiedy zajmie się wynajęciem mieszkania, zapewnia mnie, że wkrótce i na deklaracjach się kończy. Mam czekać, aż moje małżeństwo się rozpadnie?".

Koniec czasu do namysłu


Nie, ale zrozum, że twoje prośby na nic się nie zdadzą. Jedyne, co dzięki nim zyskujesz, to deklaracje, które do niczego nie prowadzą. Wiem, że oczekujesz, że znalezienie mieszkania to obowiązek mężczyzny, ale realia są inne.

Nie zastanawiaj się, dlaczego on nie dotrzymuje obietnicy, nie zamartwiaj się, że skoro nie szuka mieszkania, to nie zależy mu na rodzinie. Sama poszukaj mieszkania. Możesz zaproponować, by mąż je z tobą obejrzał i żebyście wspólnie podjęli decyzję. Jeśli wyczujesz, że jego entuzjazm w tej sprawie nie jest zbyt duży, zorganizuj transport, przewieź rzeczy, a potem poinformuj go, gdzie od jutra mieszkacie.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Czy wiesz dlaczego remontujesz dom?
Z mężczyzną na zakupach


Dodał(a): Michalina Gruszka , Środa 16.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Czasem faktycznie tak jest, że szybko musimy się usamodzielnić. Nie mniej jednak większości osób wychodzi to na zdrowie, zwłaszcza jeżeli decydują się na zamieszkanie w domu. Tutaj trzeba zadbać o całe mnóstwo spraw, jak chociażby szamba betonowe tego typu http://www.szambobetonowe.net.pl/mazowieckie-szamba.html , ale bardzo szybko dzięki temu można nauczyć się odpowiedzialności.
Dodano: 2016-06-16 22:08:30 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×