Kreowanie swojego wizerunku

"Jak Cię widzą, tak Cię piszą"- to stare przysłowie ma w sobie wiele prawdy. Twój wygląd i autoprezentacja w kilka sekund pozwala otoczeniu na wyrażenie opinii na Twój temat. Spraw, by ludzie myśleli o Tobie dokładnie to, co chcesz.

Kreowanie swojego wizerunku

Kreowanie swojego wizerunku

Jeśli chcesz sprawić wrażenie osoby, którą stać na luksusowe ubrania... Poluj na okazje w czasie wyprzedaży i wybierz się do second handów, w których można trafić na prawdziwe perełki. Jeżeli nie masz czasu na buszowanie po sklepach postaw na klasykę- mała czarna jest zawsze idealna. Skup się na dodatkach, wybieraj biżuterię wykonaną ze szlachetnych metali, ta pozłacana nie będzie Ci służyć aż tak długo. Zainwestuj w dobrej jakości szpilki. Tanie obuwie z materiałów imitujących skórę łatwo zdradzi swoją cenę, a po sezonie najczęściej będzie się nadawało jedynie do wyrzucenia. Idealną opcją na weekendowe wyjście będzie wypożyczona markowa torebka. Poszukaj w internecie wypożyczalni ekskluzywnych akcesoriów w Twoim mieście.

Gdy spotykasz osobę, której tak na prawdę nie cierpisz. Czasem szczerość w wyrażanych emocjach jest nie na miejscu. Spraw dobre wrażenie siląc się na grzecznościowy uśmiech. Kiedy dojdzie między wami do rozmowy, pochyl się do przodu i nie splataj rąk. Twój rozmówca poczuje się dzięki temu bardziej komfortowo, a Ty nie dając odczuć, swoich prawdziwych uczuć unikniesz stresu. Po zakończonej wymianie zdań podziękuj za możliwość dyskusji. Zachowasz się profesjonalnie.

Kiedy wpadasz na osobę, której nie poznajesz... Nie powinnaś pytać skąd się znacie, albo prosić, by tajemnicza znajoma przedstawiła się po raz kolejny. Lepiej dowiedz się co u niej słychać, szczegóły z jej życia odświeżą Twoją pamięć, a jeśli to nie pomoże, włącz do rozmowy osobę trzecią. Pośrednictwo w zawarciu nowej znajomości najprawdopodobniej rozwiąże Twój dylemat.

Spraw wrażenie osoby, która orientuje się w sytuacji politycznej w kraju i na świecie. Jeżeli Twój rozmówca próbuje wciągnąć Cię w dyskusję na temat wydarzeń w parlamencie, o których nie masz bladego pojęcia, dowiedz się jakie jest jego zdanie. Konstruuj pytania, tak by osoba, z którą prowadzisz konwersację mogła wyrażać swoje opinie. Będzie tak zaabsorbowany udzielaniem odpowiedzi, że zapomni zapytać co Ty na ten temat sądzisz.Dodał(a): Martyna Matysiak , Wtorek 07.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×