Lesbijki wychowują dziecko

Byłam na ślubie homoseksualnej pary. Po burzliwym, trwającym 5 lat związku, partnerzy zdecydowali ślubować sobie "miłość, wierność i uczciwość małżeńską". Kolejną ważną decyzją, nad którą się zastanawiali, miała być adopcja dziecka.

Lesbijki wychowują  dziecko


Jeden z partnerów jest przeciwny adopcji, ogólnie, bez względu na orientację seksualną rodziców. Obawia się wpływu tzw. złych genów. A dobro dziecka? W Stanach – kraju słynącym z tolerancji, dzieci nie mają problemów z tym, że wychowywane są przez dwóch ojców, albo dwie mamy.

Jeśli jesteś w związku z kobietą, być może marzycie o dziecku, ale… Jak w kraju, w którym legalizacja związków homoseksualnych ciągle jest w sferze utopii, zdecydować się na ten krok? Ale czy chodzi jedynie o aspekty prawne? W polskiej szkole państwowej dziecko, które nie chodzi na religię jest wytykane palcami, czy mamy więc prawo skazać je na życie w takiej "nienormalnej" i "niemoralnej" rodzinie?  

Otóż, jak wynika z blisko 25 letnich badań, prowadzonych przez dr Nanette Gartrell, na 78 lesbijskich parach, dzieci wychowywane przez lesbijki są lepiej przystosowane i mniej agresywne niż dzieci wychowywane w rodzinach heteroseksualnych. Z badanymi matkami wielokrotnie przeprowadzono wywiady: gdy starały się o sztuczne zapłodnienie, kiedy były w ciąży i gdy pociechy miały 2, 5, 10 i 17 lat. W okresie dojrzewania dzieci były badane czterokrotnie, a w wieku 17 lat wypełniały kwestionariusz badający ich psychologiczne przystosowanie, relacje z rówieśnikami i rodziną oraz postępy w szkole.  

Z badań wynika, że dzieci lesbijek są lepiej przystosowane społecznie i bardziej ambitne jeśli chodzi o naukę. Rzadziej łamią zasady i są bardziej ugodowe. Okazało się, że ich szykanowanie przez rówieśników (z różnych powodów)  nie było częstsze niż w populacji dzieci z rodzin heteroseksualnych. Natomiast dzieci lesbijek lepiej sobie radziły z przeciwnościami losu. Jak zapowiada badaczka, ten temat ma być przedmiotem jej kolejnych badań.


Dodał(a): Redakcja , Sobota 21.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Zuza77
Też mi się wydaje, że dwie kobiety lesbijki wychowają lepiej dziecko niż dwóch gejów
Dodano: 2012-05-06 15:17:20 Zgłoś nadużycie
Minima
dobrze, że mówi się o tym coraz więcej...ja jestem na tak
Dodano: 2012-01-18 19:26:39 Zgłoś nadużycie
mila26
mnie to nie przeszkadza ,ale gorzej chyba jakby faceci
Dodano: 2012-01-06 23:17:05 Zgłoś nadużycie
zolka
Nie mogą wychowywać chomika nikt by się nie wtrącał
Dodano: 2011-10-10 12:19:28 Zgłoś nadużycie
zarapowana
Związki homoseksualne -ok, śluby? Niech im będzie. Ale posiadanie dziecka w takim związku to według mnie nie najlepszy pomysł..
Dodano: 2011-07-10 19:10:18 Zgłoś nadużycie
Nat
Bardzo dybry artykuł. Pozdrawiam wszytskie Panie wychowujące wspólnie dziecko!!! ; -)
Dodano: 2011-05-24 21:21:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×