Ludzie o większej inteligencji bardziej się martwią?

Każdy z nas ma z pewnością sporo zmartwień w życiu. To, jak wiele z nich zajmuje nam głowę zależy z pewnością od podejścia do życia, ale czy także od poziomu naszej inteligencji?

poziom inteligencji.jpg

Ludzie o większej inteligencji bardziej się martwią?

Zmartwienia to niestety nieodłączny element naszego życia. Możemy się nimi przejmować bardziej lub mnie, ale zawsze będą nam towarzyszyć. Oczywiście wszystko zależy od naszego podejścia i tego, czy zamierzamy się dać zdominować różnym obawom, czy też staną się one dla nas jakąś motywacją.

Naukowcy dowiedli jednak, że w ilości zmartwień jaka towarzyszy nam w życiu ma swój udział poziom naszej inteligencji. Okazuje się bowiem, że im większe IQ tym więcej zmartwień.

Zobacz też: INTELIGENTNI LUDZIE MAJĄ TENDENCJĘ DO PÓŹNIEJSZEGO WSTAWANIA? 

Alexander Penney z Ontario Lakehead University przeprowadził badania na 100 studentach, którym najpierw zmierzono poziom inteligencji, a następnie zapytano, jak wiele zmartwień przyniosły by im określone sytuacje. Analiza i wyniki doświadczenia pokazały, że można zauważyć związek pomiędzy ilorazem inteligencji, a ilością obaw związanych z różnymi życiowymi sytuacjami.

 

Naukowcy spodziewali się takich wyników. Tłumaczą to bowiem faktem, że ludzie o większej werbalnej inteligencji są w stanie lepiej przeanalizować aktualne wydarzenia, które mogą wpływać na przyszłość i mogą ich dotyczyć w późniejszym czasie, co sprawia, że ich świadomość i troska o przyszłość mogą być większe.

Zobacz też: OTO 5 PROSTYCH KROKÓW DO TEGO, BY STAĆ SIĘ BARDZIEJ INTELIGENTNYM 

Jak zatem wynika z przeprowadzonych w Kanadzie badań, wysoki poziom inteligencji wcale nie musi prowadzić do większego szczęścia, a nawet wręcz przeciwnie. Oczywiście badania należy traktować z przymrużeniem oka, gdyż na stopień naszych zmartwień wpływa nie tylko sucha analiza wydarzeń i umiejętność przewidywania konsekwencji, ale także to jakie preferujemy podejście do życia.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 22.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×