Macierzyństwo nie dla Ciebie

Nie każda kobieta chce zostać matką. Coraz częściej decyzja o macierzyństwie podejmowana jest pod presją otoczenia i z obawy przed uciekającym czasem. Według badań Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, co trzeci młody Polak nie zamierza mieć dzieci.

Macierzyństwo nie dla Ciebie

Macierzyństwo nie dla Ciebie

Masz świetną pracę i skończyłaś dobre studia. Wiele lat poświęciłaś na budowanie swojej kariery, śmiało można Cię nazwać kobietą sukcesu. Dlatego macierzyństwo Ci nie po drodze. Obawiasz się, że gdybyś zdecydowała się na dziecko, mogłabyś to wszystko stracić.

Nie masz ochoty zostać mamą, bo bardzo ważna jest dla Ciebie Twoja figura. Konsekwencją ciąży są przecież dodatkowe kilogramy, rozstępy i cellulit. Chcesz być atrakcyjna, wygląd jest dla Ciebie priorytetem.

Dziecko to duży wydatek, na który Ty nie możesz lub nie chcesz sobie pozwolić. Dla wielu par oznacza rezygnację z pewnych przyjemności, ograniczenie budżetu i co za tym idzie, obniżenie standardu życia. Masz swoje nawyki, a zarobione pieniądze przeznaczasz na swoje potrzeby, nie ma wśród nich potrzeby posiadania dziecka.

Jeśli czytając ten artykuł, identyfikujesz się z przedstawionymi poglądami to znak, że Twój instynkt macierzyński milczy. Spróbuj wyobrazić sobie, że zdecydowałaś nigdy nie mieć dziecka. Jakie uczucia wywołuje w Tobie taka myśl? Jeżeli czujesz radość ze swojej wolności i wiesz, że pieluchy to nie Twoja bajka, możesz uznać, że macierzyństwo nie jest dla Ciebie. Nie ma obowiązku bycia mamą, najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą i być szczęśliwym.Dodał(a): Martyna Matysiak , Piątek 20.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×