Mężczyźni naprawdę boją się inteligentnych kobiet? Oto wyniki badań

Panuje przekonanie, że panowie niekoniecznie chcą żyć z kobietami, które są inteligentniejsze od nich. Czy to prawda? Zobaczcie co odkryli naukowcy.

inteligentna kobieta.jpg

Mężczyźni naprawdę boją się inteligentnych kobiet? Oto wyniki badań

W naszym społeczeństwie bardzo często mówi się o tym, że mężczyźni boją się kobiet, które wykazują większą inteligencję od nich. Panowie bardzo często zaprzeczają tej teorii, ale wiele pań uważa, że jest w tym sporo prawdy...

Może ze względu na te nieścisłości grupa naukowców postanowiła dowiedzieć się jaka jest prawda i przeprowadzić szereg badań, które rozwieją wątpliwości.

Zobacz też: OTO 5 PROSTYCH KROKÓW DO TEGO, BY STAĆ SIĘ BARDZIEJ INTELIGENTNYM 

Badacze z University of Buffalo, California Lutheran University oraz University of Texas postanowili przeprowadzić eksperyment, do którego zaprosili 105 chętnych mężczyzn.

 

W pierwszej części badania pokazano mężczyznom dwie grupy kobiet - jedna z nich to panie o nieco wyższym poziomie inteligencji niż badania, natomiast druga wykazywała mniejsze IQ. Wszystkich panów poproszono o to, by wybrali kobiety, które mogłyby być ich partnerkami i które uważają za atrakcyjniejsze. Mężczyźni zgodnie wybrali grupę kobiet, która wykazywała większy iloraz inteligencji. Ale to nie koniec!

Zobacz też: INTELIGENTNI LUDZIE MAJĄ TENDENCJĘ DO PÓŹNIEJSZEGO WSTAWANIA? 

Druga część badania polegała na tym, że panowie mieli określić, z którą grupą mężczyźni chcieliby żyć przez całe życie i z którymi byliby w stanie umówić się w prawdziwej sytuacji. Okazało się, że tu wyniki były zupełnie odwrotne... Większość mężczyzn stchórzyła i zmieniła zdanie!

Badanie pokazało, że w realnej sytuacji mężczyźni uważają kobiety o większej inteligencji za mniej atrakcyjne i znacznie rzadziej dochodzi do wymiany numerami telefonów, czy propozycji kolejnego spotkania.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 28.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar

Zobacz również

×