Mężczyźni zakochują się szybciej niż kobiety?

Zakochanie to niezwykły stan, ale czy można zakochać się od pierwszego wejrzenia? Czy mężczyźni zakochują się szybciej niż kobiety? Zobaczcie.

zakochanie1.jpg

Mężczyźni zakochują się szybciej niż kobiety?

 

Z pewnością nie jedna osoba, czy to kobieta, czy mężczyzna, z pewnością nie raz rozmyślała o tym, czy miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa...

Okazuje się, że dla niektórych tak. Co więcej, to częściej panowie zakochują się znacznie szybciej niż panie i to także mężczyźni częściej w nią wierzą. Z badań wynika, że jest to aż 59 procent mężczyzn i 49 procent kobiet.

Zobacz też: 5 NAJWIĘKSZYCH MITÓW NA TEMAT BLISKOŚCI W ZWIĄZKU 

Choć naukowcy nie wiedzą do końca jak to jest możliwe, że zakochujemy się w osobie, której zupełnie nie znamy, to mimo tego twierdzą, że fizycznie jest to możliwe, by zakochać się w kim od pierwszego wejrzenia.

Przepytano niedawno singli oraz singielki wieku od 21 do 70 lat, a badanie to pokazało, że aż 41 procent badanych mężczyzn i 29 procent kobiet doświadczyło zjawiska miłości od pierwszego wejrzenia. Dlaczego liczba ta w przypadku panów jest wyższa?

Zobacz też: CZY NA WIOSNĘ FAKTYCZNIE ŁATWIEJ JEST SIĘ ZAKOCHAĆ? 

- Mężczyźni są wzrokowcami. Widzą kobietę, która odpowiada im fizycznie i to im wystarcza, to sprawia, że szybciej są gotowi na miłosny, romantyczny układ. Kobiety są bardziej ostrożniejsze ze względu na swoją naturę strażniczek "domowego ogniska". - mówi  dr Helen Fisher, antropolog.

To sprawia, że mężczyznom łatwiej przychodzi zakochanie się w nowo poznanej wybrance i nie tylko, to dowodzi także tego, że panom ogólnie łatwiej jest się zakochać.

Zgadzacie się z tym? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 23.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×